BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 39

0 Posted by - 23 March 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel video ve şarkılardan oluşan minik bir liste…

Alabama Shakes – “Future People”
Amerikalı grup 21 Nisan’da ikinci albümü “Sound & Color”ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve “Future People” da albümde yer alan 12 şarkıdan bir tanesi.

Modest Mouse – “Lampshades On Fire”
Sekiz yıl aradan sonra gelen “Strangers to Ourselves” geçen piyasaya çıktı ve albümde yer alan “Lampshades On Fire” için de bir video çekildi.

Natalie Imbruglia – “Instant Crush”
En son 2009’da albüm çıkartan Avustralyalı şarkıcı, yakında yayınlayacağı “Male” adlı albümde Damian Rice, The Cure, Neil Young, Cat Stevens ve Tom Petty gibi birçok ismin şarkılarını yorumladı. “Instant Crush” da Daft Punk’ın 2013 yılında çıkan “Random Access Memories” albümünde yayınlanmış ve şarkıyı Julian Casablancas seslendirmişti.

Rihanna – “As Real As You And Me”
Dreamworks tarafından yapılan ve yakında vizyona girecek olan animasyon film “Home”, görselliği kadar şarkılarıyla da adından sıkça söz ettirecek. İşte Rihanna’nın film için yaptığa şarkılardan bir tane daha.

Royal Thunder – “Glow”
Daha çok klasik heavy metal ve 90’ların grunge akımını andıran tarzda şarkılar yapan Amerikalı ekip 7 Nisan’da yeni albümü “Crooked Doors”u yayınlayacak ve hemen sonrasında da Halestorm ile turneye çıkacak. Albümün lider şarkısı “Glow” geçtiğimiz günlerde dinleyicilerle paylaşıldı.

1 Comment

  • uğur 28 June 2015 - 11:57 Reply

    Alabama Shakes in solisti Janis Joplin in hatırlattı bana.

  • Leave a reply