BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 40

1 Posted by - 30 March 2015 - LİSTE, ÖNERİ

En yeni müzik ve videolardan oluşan güncel bir liste…

Mavis Staples – “Your Good Fortune”
Önümüzdeki Temmuz ayında 76 yaşına basacak olan Chicago doğumlu Mavis Staples, 21 Nisan’da dört şarkılık bir EP yayınlayacak. İki yeni, iki de cover şarkı içeren “Your Good Fortune” ile aynı adı taşıyan parça geçtiğimiz hafta dinleyicilerle paylaşıldı.

Chic ft. Nile Rodgers – “I’ll Be There”
Müzik dünyasında bulaştığı her projeye başarı kazandıran Nile Rodgers bu defa, eski grubu Chic ile 23 yıl sonra ilk albüm çalışmasını yapıyor. “It’s About Time” Haziran ayında piyasada olacak ve ilk single “I’ll Be There” ise albümün neye benzeyeceğini gayet güzel anlatıyor.

The Smashing Pumpkins – “Drum + Fife”
Üç ay önce yayınlanan “Monuments To An Elegy”de yer alan şarkı için çekilen videonun yönetmenliğini Robin Antiga – Jimmy Ahlander ikilisi yaptı ve klip iki gün önce paylaşıldı.

Shamir – “Call It Off”
Geçen Yaz ilk EP’si olan beş şarkılık “Northtown”ı çıkartan ve 2014’ün göze batan isimlerinden olan Las Vegaslı Shamir, 18 Mayıs’ta ilk albümü “Ratchet”ı yayınlamaya hazırlanıyor. “Call it off” da albümde yer alacak olan 10 şarkıdan bir tanesi.

Will Young – “Love Revolution”
25 Nisan’da altıncı albümü “85% Proof”u piyasaya sürecek olan İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Will Young, albümden ilk single’ını bugün yayınladı.

No comments

Leave a reply