BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 43

0 Posted by - 20 April 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni şarkı ve yeni videolardan oluşan güncel bir liste…

Owen Pallett – “The Sky Behind The Flag”
Kanadalı müzisyenin geçen yıl Mayıs ayında çıkarttığı “In Conflict” albümünde yer alan şarkı için hazırlanan sürükleyici video hareketli çizimlerden oluşuyor. Tasarım ise Eno Swinnen’e ait.

Caribou – “Can’t Do Without You”
Daniel Victor Snaith’in (Caribou) 2014’ün Ekim ayında yayınlanan altıncı albümü “Our Love”da yer alan şarkı için hazırlanan videoyu Lorenzo Fonda yönetti ve geçtiğimiz hafta izleyicilerle paylaşıldı.

Ariel Pink – “Jell-o”
Los Angeles kökenli müzisyen Kariyerinin 10. albümü olan “Pom Pom”u geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya çıkartmıştı. Albümdeki 17 parçadan biri olan şarkı için hazırlanan klip ise geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Bol renkli tipik bir Ariel Pink videosu olan “Jell-o”yu Dan Kapelovitz yönetti.

Courtney Barnett – “Kim’s Caravan”
Uzun süredir beklenen albümlerden biri olan “Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit”, Avustralyalı müzisyenin ilk stüdyo albümü olma özelliğini de taşıyor. Barnett’in çocukluk anılarının izini taşıyan “Kim’s Caravan”, 18 Nisan’daki “Record Store Day” için single olarak da basıldı.

Sarah Cracknell – “On The Swings”
İngiliz grup Saint Etienne‘in vokalisti olan Sarah Cracknell tek solo albümünü 1997 yılında yayınlamıştı ve 15 Haziran’da yayınlanacak olan “Red Kite” 18 yıl sonra gelen ilk stüdyo çalışması olacak. “On The Swings” ise albümdeki 12 şarkıdan bir tanesi.

No comments

Leave a reply