BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 45

0 Posted by - 04 May 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan küçük bir liste…

Leon Bridges – “River”
Teksaslı soul ve gospel şarkıcısı Leon Bridges’in gerçek anlamdaki ilk albümü olan “Coming Home” 23 Haziran’da çıkacak ve 10 parçalık albümün kapanış şarkısı olan “River” ise önceki gün dinleyenlerle paylaşıldı.

Alabama Shakes – “Sound & Color”
Parçayla aynı adı taşıyan albüm 21 Nisan’da çıktı. Şarkının bir uzay gemisinde geçen ve James Frost tarafından yönetilen ilginç videosu ise geçen hafta izlemeye açıldı.

Toro y Moi – “Lilly”
Amerikalı müzisyenin bu yıl çıkan ve kariyerindeki beşinci albüm olan “What For?”da yer alan şarkı için çekilen video geçtiğimiz hafta paylaşıldı.

Swim Deep – “One Great Song And I Could Change The World”
2011 Yılında kurulan Swim Deep ilk albümü olan “Where the Heaven Are We”yi 2013 yılında yayınlamıştı. Stüdyo çalışmalarını sürdüren İngiliz grubun paylaştığı “One Great Song And I Could Change The World” ise yakında piyasada olacak ikinci albümde yer alacak.

Mutual Benefit – “Not For Nothing”
Ara sıra bir araya gelen ve sabit bir kadrosu olmayan müzik oluşumu Mutual Benefit, Jordan Lee liderliğinde yeniden bir araya geldi ve 2013’teki “Love’s Crushing Diamond” albümünden bu yana ilk defa yeni bir şarkı üretti. Müzisyenlerin yaratım aşamasında yaşadıklarını konu alan “Shaking Through” adlı dokümanter için yapılan parça ücretsiz olarak da indirilebiliyor.

No comments

Leave a reply