BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 48

0 Posted by - 01 June 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve videolardan oluşan minik bir liste…

Owen Pallett – “The Passions”
Kanadalı şarkıcının geçen yıl Mayıs ayında yayınlanan “In Conflict” adlı albümünde yer alan şarkının videosunda Brian Vu imzası var.

Neil Young + Promise Of The Real – “A Rock Star Bucks”
Neil Young’ın doğal tarım ve çiftçi dostu olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Neredeyse ömrünü bu işe adayan 70 yaşındaki müzik adamı, geçen yıl ABD’nin Vermont eyaletinde yaşanan bir olayda, Starbucks ve GDO’lu tohum üreticisi Monsanto’nun ortak hareket etmesini protesto eden bir şarkı yaptı. Şarkı aynı zamanda, bu ay sonunda yayınlanacak olan “The Monsanto Years” adlı albümde de yer alacak.

Ryn Weaver – “Pierre”
Yaklaşık iki hafta sonra yayınlanacak olan “The Fool” adlı yeni albümde yer alan parça geçen hafta bir video eşliğinde dinlemeye açıldı. Şarkıda Weaver’a sadece yaylılar ve bir klavye eşlik ediyor.

Adam Torres – “Dusty Wing Spirit”
Austin-Teksas’lı bir söz yazarı ve şarkıcı olan Torres, yeni albümü Nostra Nova’yı henüz yayınladı ve albümdeki parçalardan biri olan “Dusty Wing Spirit” ise iki gün önce dinlemeye açıldı.

Communions – “Forget It’s A Dream”
Danimarkalı dörtlü ilk EP’sini bugün itibariyle (1 Haziran) piyasaya sürdü. Beş şarkıdan oluşan çalışmanın açılış şarkısı ise “Forget It’s A Dream”. (EP’nin tamamını da aşağıda dinleyebilirsiniz.)
>

No comments

Leave a reply