BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 50

2 Posted by - 19 June 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Beirut – “No No No”
Haziran ayı başında yeni albüm haberi ile birlikte paylaşılan ve albümle aynı adı taşıyan şarkının ilginç videosu da geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Dört yıl aradan sonra gelen albüm 11 Eylül’de raflardaki yerini alacak.

Frank Turner – “The Next Storm”
Altıncı albümü “Positive Songs For Negative People”ı 7 Ağustosta yayınlamaya hazırlanan İngiliz müzisyen, 12 şarkıdan oluşan albümü için ön sipariş almaya başladı bile. Çalışmada yer alan parçalardan bir tanesi de The Next Storm.

Ratatat – “Abrasive”
Brooklyn’li ikilinin yeni albümü 17 Temmuz’da geliyor.14 Şarkılık Magnifique‘te yer alan Cream on Chrome daha önce dinleyicilerle paylaşılmış ve çok ciddi bir ilgi görmüştü. Abrasive ise albümün bir diğer yeni parçası.

Maître Gims – “Est-ce que tu m’aimes ?”
Zaire Doğumlu Fransız müzisyen Gandhi Djuna, yani bilinen adıyla Maître Gims 2002 yılından bu yana müzik yapıyor ve 2013 yılında çıkarttığı, rap ve R&B çalışması olan “Subliminal” isimli bir de albümü var. Est-ce que tu m’aimes ? ise şarkıcının uzun süredir ortaya çıkan ilk yeni ürünü.

GENER8ION + M.I.A. – “The New International Sound Pt. II”
Fransız prodüktör Surkin, yani bilinen adıyla GENER8ION’ın, İngiliz rapçi M.I.A. ile yaptığı ortaklık ortaya gerçekten etkileyici bir video çıkartmış. Çin’deki en büyük çocuk dövüş okulu Shaolin Tagou’da çekilen görüntüler müzikler birleşince etkisi bir kat daha artmış. Geçen Kasım ayında yayınlanan “The New International Sound” albümüne iTunes üzerinden ulaşmak mümkün.

No comments

Leave a reply