BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 52

0 Posted by - 03 July 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkılar, yeni çıkan videolar…

Mumford & Sons – “The Wolf”
Üçüncü albümleri Wilder Mind‘ı Mayıs ayında yayınlayan İngiliz ekip, bu yıl festivallerde en çok boy gösteren gruplar arasında yer alıyor. Şarkı için çekilen eğlenceli klip de bu temaya uygun olmuş ve Bonnaroo Festivali’nde kaydedilen görüntüler kullanılmış.

The Libertines – “Gunga Din”
Yılbaşından beri beklenen yeni albüm haberi nihayet dün geldi ve 4 Eylül’de çıkacak olan Anthems For Doomed Youth‘tan ilk single “Gunga Din” hemen yayına verildi.

Modest Mouse – “The Ground Walks, with Time in a Box”
Sekiz yıl gibi uzun bir aradan sonra geçtiğimiz Mart ayında çıkan 15 parçalık albüm Strangers to Ourselves‘de yer alan parçanın fantastik videosu önceki gün paylaşıma açıldı.

Lauryn Hill – “I’ve Got Life”
Nina Simone’nin hayatını anlatan What Happened, Miss Simone? dokümanter filmi için hazırlanan parçada, filmde başrolü canlandıran Lauryn Hill, Simone’nin ünlü şarkısı “Ain’t Got No/I Got Life”ın üzerine rap uyarlaması yapıyor. Film geçtiğimiz Haziran ayının sonunda gösterilmeye başlandı.

Prince – “Hardrocklover”
Mayıs ayında, Baltimore olayları için yayınladığı “Baltimore” adlı parçanın bir devamı niteliğinde olan şarkı geçtiğimiz hafta dinlemeye açıldı. (Not: Stream kanallarında yayınladığı şarkılarını ansızın geri çekme özelliği bulunan Prince’i dinlemek için elinizi çabuk tutmanızda fayda var çünkü şarkı her an uçabilir.)

No comments

Leave a reply