BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 53

0 Posted by - 15 July 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkılar ve güncel klipler…

Mew – “Witness”
Danimarkalı ekibin altıncı albümü olan ve altı yıl aradan sonra geçtiğimiz Nisan’da yayınlanan “+ -” adlı çalışmanın bir parçası olan Witness‘ın videosu dün izleyicilerle buluştu.

Destroyer – “Girl in a Sling”
Dan Bejar, grubu Destroyer ile kaydettiği onuncu albümü Poison Season için son hazırlıklarını tamamladı ve 28 Ağustos’taki çıkış tarihini beklemeye başladı. Albümden dinlemeye açılan ikinci şarkı olan Girl in a Sling ise geçen hafta dinleyicilerle buluştu.

Albert Hammond Jr. – “Losing Touch”
The Strokes‘un gitaristi Albert Hammond Jr. kariyerindeki üçüncü solo albümü Temmuz sonunda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Momentary Masters adlı çalışmada toplam 10 şarkı yer alıyor ve Losing Touch da onlardan bir tanesi.

Eminem – “Kings Never Die ft. Gwen Stefani”
Temmuz sonunda ABD’de, Ağustos’un ilk haftası da Türkiye’de vizyona girecek olan Southpaw filminde duyacağımız şarkılardan bir tane daha…

Maximum Balloon – “Let It Grow” (Ft. Karen O & Tunde Adebimpe)
TV on the Radio’dan Dave Sitek’in 2010 yılında çıkardığı solo albümünün adı olan “Maximum Balloon” ibaresi ile yayınlana şarkıda Karen O ve Tunde Adebimpe‘nin de imzaları var. Şarkının yeni bir solo çalışmanın parçası olup olmadığı henüz belli değil ama, Sitek’in sahibi olduğu Federal Prism plak şirketinden yayınlanması -yeni albüm- olasılığını biraz daha güçlendiriyor. İşin aslı önümüzdeki haftalarda belli olacak.

No comments

Leave a reply