BU ARALAR DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ŞARKI – 55

0 Posted by - 09 August 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste.

Ibeyi – “Exhibit Diaz”
Bu yıl Şubat ayında, grupla aynı adı taşıyan çıkış albümlerini yayınlayan Fransız ve Küba kökenli ikili geçtiğimiz günlerde Jay Electronica‘nın “Better In Tune With the Infinite” parçasının zengin bir cover’ını stüdyo kaydı ile paylaştı.

Unknown Mortal Orchestra – “Ur Life One Night”
Grubun üçüncü albümü olan Multi-Love Mayıs ayında yayınlandı ve albümde yer alan 9 parçadan birisi olan “Ur Life One Night” için çekilen klip izleyicilerle paylaşıldı.

Stereophonics – “I Wanna Get Lost With You”
Galler kökenli grup dokuzuncu albümü “Keep the Village Alive”ı 11 Eylül’de yayınlamaya hazırlanıyor. 10 Parçalık çalışmadan gün yüzüne çıkan ilk şarkı ise “I Wanna Get Lost With You” oldu.

Of Montreal – “Last Rites At The Jane Hotel”
Kevin Barnes tarafından 1996 yılında kurulan ve bugüne kadar 3-4 gruba yetecek kadar kadro değiştiren Amerikalı ekip 13. albümü “Aureate Gloom”u Mart ayında piyasaya sürmüştü. Çalışmada yer alan “Last Rites At The Jane Hotel” için hazırlanan animasyon klip ise dün izleyicilerle paylaşıldı.

BEAK – “The Broken Window”
Portishead’ten Geoff Barrow’n grubu Beak’in 27 Temmuz’da çıkan dört şarkılık EP’sinde yer alan parçanın videosu da geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

No comments

Leave a reply