Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 57

0 Posted by - 11 September 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste.

Dave Gahan & Soulsavers – “All Of This And Nothing”

Depeche Mode’a ara veren Dave Gahan, daha önce de ortak çalışmalar yaptığı İngiliz grup Soulsavers ile 23 Ekim’de yeni bir albüm yayınlamaya hazırlanıyor. 2012’de “The Light the Dead See” adlı ortak bir albüm yayınlayan kadro bu defa da “Angels & Ghosts” isimli dokuz parçalık bir çalışma hazırladı. Stüdyodan gün yüzüne çıkan ilk single ise “All Of This And Nothing”.

The Libertines – “Heart Of The Matter”

11 yıl sonra gelen yeni albüm “Anthems For Doomed Youth” önümüzdeki Cuma günü (11 Eylül) nihayet satışa çıkıyor. 12 Parçalık çalışmadan daha önce de Gunga Din, Glasgow Coma Scale Blues ve Anthem For Doomed Youth dinleyicilerle paylaşılmıştı. Şİmdi ise sıra “Heart Of The Matter”da.

Disclosure – “Hourglass” ft. LION BABE

Yeni albüm Caracal 25 Eylül’de çıkacak. İkilin bütün yaz süren tanıtım çalışmaları kapsamında bir şarkı daha gün yüzüne çıktı. Şarkıda New York kökenli Lion Babe’in katkıları var.

Battles – “The Yabba”

Üçüncü albümünü yayınlamak için gün sayan New York kökenli deneysel rock grubu Battles, “La Di Da Di” adlı 12 şarkılık albümün ilk single’ını paylaştı. Videoda, yönetmen Roger Guàrdia’nın imzası var.

Blur – “I Broadcast”

12 Yıl aradan sonra gelen “Magic Whip” Mayıs ayında nihayet yayınlandı. Albüm kadar, Hong Kong’da geçen kayıt süreci de ilgi çeken çalışmanın bugüne kadar paylaşılan bütün video ve görsellerinde de bu tema sık sık kendini gösterdi. İki gün önce izlemeye sunulan “I Broadcast” da benzer unsurlar içeriyor.

No comments

Leave a reply