Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 58

0 Posted by - 20 September 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Toro Y Moi – “Half Dome”

Geçen ay Samatha adlı sürpriz bir hip hop albümü çıkartan Chaz Bundick, Nisan ayında yayınladığı “What For?”da yer alan Half Dome için çektiği klibi önceki gün izleyicilerle paylaştı.

Lady Gaga – “Til It Happens To You”

Bir kolej kampüsünde cinsel şiddete maruz kalan genç bir kadının hikayesini konu alan The Hunting Ground adlı dokümanter film için yapılan şarkıyı Lady Gaga ve Diane Warren beraber yazmış. Siyah beyaz olarak yayınlanan videonun başında, hassas izleyicileri rahatsız edici bazı görüntüler olabileceğine dair bir de uyarı var.

Julian Casablancas+The Voidz – “Dare I Care”

Tam bir yıl önce yayınlanan “Tyranny”de yer alan şarkı, tarzı nedeniyle gerçekten farklı bir ilgiyi hak ediyor. Julian Casablancas, söylerken ne dediğinin pek anlaşılmadığının farkına varmış olacak ki, dün itibariyle konuya açıklık getiren “Sözlü” bir video yayınlamış.

The Decemberists – “Why Would I Now?”

Geçtiğimiz Ocak ayında yedinci albümü “What a Terrible World, What a Beautiful World”ü piyasaya süren Portland kökenli ekip bu defa da beş şarkılık “Florasongs” adlı bir EP yayınlamaya hazırlanıyor. 9 Ekim’de piyasada olacak çalışmadaki parçalardan bir tanesi de “Why Would I Now?”.

Sexwitch – “Ha Howa Ha Howa”

Bat for Lashes’e kısa bir ara veren Natasha Khan ve prodüktör Dan Carey’nin ortak projesi olan Sexwitch, grupla aynı adı taşıyan çıkış albümünü 25 Eylül’de satışa sunacak. Albümde yer alan ve 70’li yılların saykodelik şarkılarını andıran “Ha Howa Ha Howa” ise altı parçalık çalışmanın lider şarkılarından bir tanesi.

No comments

Leave a reply