Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 59

0 Posted by - 27 September 2015 - LİSTE, ÖNERİ

David Gilmour – “Today”

Pink Floyd defterini kapattığını ısrarla vurgulayan ve uzun bir aradan sonra solo albümü “Rattle That Lock”ı geçen hafta müzikseverlerle buluşturan Gilmour, yeni albümüyle sanki 20 yıl gençleşmiş gibi gözüküyor. Şarkının sözleri İngiliz müzisyenin eşi Polly Samson’a ait ve bestede Gilmour’un imzası var.

Broken Bells – “It’s That Talk Again”

2014’te çıkan After the Disco‘nun stüdyo çalışmaları sırasında kaydedilen şarkı geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde dinlemeye açıldı. Grubun 12 şarkılık konser filmi “Broken Bells: Live at the Orpheum Theater” ise dün itibariyle ABD’de gösterime girdi.

Pumarosa – “Priestess”

Isabel Muñoz-Newsome, Tomoya Suzuki, Nicholas Owen, Neville James ve Henry Brown’dan oluşan Londra kökenli yeni bir ekip olan Pumarosa, çıkış şarkısı “Priestess”ı önceki gün Zane Lowe’un Beats 1 kanalındaki programında dinleyicilere tanıttı. Şarkı 30 Ekim’de single plak olarak yayımlanacak.

The Libertines – “Heart Of The Matter”

Pete Doherty’nin uyuşturucu problemi nedeniyle uzun süre çalışmalara ara vermek zorunda kalan grup, işlerin hallolması ile tekrar stüdyoya girmiş ve 11 yıl aradan sonra ilk defa yeni şarkılarla Anthems for Doomed Youth adlı bir albüm çıkartmıştı. “Heart Of The Matter” ise 12 şarkılık albümde yer alan parçalardan sadece bir tanesi.

Olivier Heim – “Ocean”

Hollanda kökenli bir Amerikalı olan Oliver Heim, 4 Aralık’ta çıkış albümü “A Different Life”ı piyasaya sürecek. Daha önce Très.b adlı Polonya, Danimarka ve İngiltere melezi bir indie-rock grupta gitarist olan Heim, Primavera Sound Festival, Reeperbahn Festival ve Liverpool Sound City gibi etkinliklerde de sahneye çıkmıştı.

No comments

Leave a reply