Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 60

0 Posted by - 22 October 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Billie Marten – “Bird”

Geçtiğimiz Nisan ayında “Heavy Weather” adlı single’ı ile dikkatleri üzerine çeken 16 yaşındaki genç İngiliz müzisyen bu defa da dört şarkılık bir EP yayınlamaya hazırlanıyor. 13 Kasım’da piyasada olaması beklenen “As Long As” adlı çalışmada yer alan parçalardan bir tanesi de, videosu geçen ayın sonunda paylaşılan “Bird”.

Nicolas Jaar – “Fight”

Üç ay önce Pomegranates adlı bir çeşit Soundtrack albüm yayınlayan New York kökenli sanatçı, ara ara paylaştığı Nymphs serisinin en son halkasını olan “Fight”ı 7 Ekim’de single olarak satışa sunmuştu. Parçaya iTunes üzerinden de ulaşmak mümkün.

Florence + The Machine – “Delilah”

Bu yılın en dikkat çeken albüm çalışmalarından birisi olan “How Big, How Blue, How Beautiful” yayınlandığı Mayıs ayından bu yana yoğun ilgi görüyor. 11 Şarkılık albümde yer alan Delilah için çekilen video ise dün itibariyle gösterimde. Vincent Haycock’ın yönettiği klipte Florence Welch, kendisiyle mücadele eden bir kadını canlandırıyor.

Courtney Barnett – “Boxing Day Blues”

İlk albümü “Sometimes I Sit and Think, and Sometimes I Just Sit”i bu yıl Mart ayında piyasaya süren Avustralyalı indie rock şarkıcısı Courtney Barnett, yorucu geçen bir turne döneminin ardından Nashville’de mola verdi ve Jack White ile birlikte 7” bir single plak hazırladı. Kendi albümünde yer alan “Boxing Day Blues” için White’ın da yardımıyla yeni bir düzenleme kaydeden Barnett, B yüzünde de Rowland S. Howard’ın “Shivers” cover’ı olan çalışmayı Third Man Records üzerinden yayınladı.

Bob Dylan – “Subterranean Homesick Blues”

1965 Tarihli şarkı bugüne kadar birçok defa farklı isimler tarafından cover’landı ve 6 Kasım’da yayınlanacak olan dev paket “The Cutting Edge 1965–1966: The Bootleg Series Vol. 12″de yer alan parçanın bugüne kadar hiç duyulmamış bir versiyonu geçtiğimiz günlerde dinleyicilere tanıtıldı.

No comments

Leave a reply