Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 61

0 Posted by - 30 October 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni şarkılar ve yeni videolardan oluşan sıkıştırılmış mini liste…

Calexico – “Bullets & Rocks”

Arizona’lı indie rock ekibi Calexico 14 Nisan’da satışa sunduğu sekizinci albümü Edge of the Sun‘da yer alan bir parça için daha video çekti. Grubun demirbaş ikilisi Joey Burns ve John Convertino’nun yaptığı şarkının klibinde doğanın bir insan gibi vücuda gelmesi konu alınmış.

Joanna Newsom – “Divers”

Dördüncü albümü “Divers”ı geçen hafta yayınlayan Amerikalı müzisyen, albümle aynı adı taşıyan şarkı için Yüzüklerin Efendisi tadında bir de klip çekti. Klibi, son zamanlarda Radiohead’ten Jonny Greenwood ile yaptığı Inherent Vice ve Junun‘dan tanıdığımız Paul Thomas Anderson yönetti.

BOSQ – “Take Over Feat. Kaleta”

Boston kökenli Funk, Soul ve Reggae DJ’leri Bosq ve Bogart’tan oluşan Whiskey Barons üyeleri ara ara solo işlere de imza atıyor. Grubun beyinlerinden biri olan Bosq, 16 Ekim’de “Celestial Strut” adlı albümü piyasaya sürdü ve Kaleta ile beraber yaptığı Afro – Latin tınılar içeren Take Over ise çalışmada yer alan 11 şarkıdan sadece bir tanesi.

Alessia Cara – “Wild Things”

19 Yaşındaki Kanadalı şarkıcı ilk uzun çalar albümünü 13 Kasım’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Özellikle Kuzey Amerika’da -Yükselen değer- gözüyle bakılan genç müzisyenin 10 şarkılık Know It All adlı çalışmasının listelerde fırtına gibi eseceği de şimdiden konuşulanlar arasında.

MØ – “Kamikaze”

Danimarkalı Karen Marie Ørsted, yani bilinen sahne adıyla MØ, ilk albümü “No Mythologies to Follow”u geçen yıl Mart ayında piyasaya sürmüştü. Albümden bu yana ilk defa yeni şarkı yapan genç müzisyen, Diplo ile ortak bir çalışma sonucu “Kamikaze”yi ortaya çıkarttı ve iki hafta kadar önce iTunes üzerinden de single olarak yayınladı.

No comments

Leave a reply