Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 62

0 Posted by - 16 December 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Ratatat – “Pricks of Brightness”

Evan Mast ve Mike Stroud’un beş yıl aradan sonra gelen ve geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan albümü Magnifique’te yer alan enstrümantal şarkı için Luis Cerveró’nun yönettiği bir klip çekildi. Paris’te çekilen videonun temasını, “anlamsızlığın anlamı” olarak tanımlamış Cerveró…

Faith No More – “Separation Anxiety”

90’lı yıllarda buzdolabına girip 2015’te hayata dönen gruplardan bir tanesi de Faith No More’du. Mayıs ayında Sol Invictus ile, geçen yılların acısını çıkartan Amerikalı grup bu defa da albümden “Separation Anxiety” için bir klip hazırladı fakat klasik temalar yerine 1955 yapımı Daughter of Horror filmini şarkısına uyarladı.

Tame Impala – “Let It Happen”

Yılın en iyi albümleri arasında gösterilen Currents‘ta yer alan parça için Ağustos ayında oldukça ilginç bir klip yayınlanmıştı. Kasım ayında Deezer için kamera karşısına geçen Avustralyalı ekip aynı şarkıyı canlı olarak seslendirdi. Mekan ise: Ayna Küre – Paris.

Yumi Zouma – “Second Wave”

Yeni Zelanda kökenli üçlünün geçtiğimiz eylül ayında hem plak, hem de digital olarak yayınladığı “EP COLLECTION”da yer alan şarkının okyanus manzaralı videosunu Julian Vares yönetti.

The Arcs – “Fools Gold”

Danger Mouse’ın prodüktörlüğünü yaptığı 30th Century Records Compilation Volume I. adlı albümde yer alacak 11 parçadan biri olan çalışma bugün itibariyle dinleyicilerle buluştu.

No comments

Leave a reply