Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 63

1 Posted by - 09 January 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve kliplerden oluşan mini liste…

Skylar Spence – “I Can’t Be Your Superman”

Amerikalı prodüktör ve Dj Ryan DeRobertis, bir elektronik müzik projesi olan Skylar Spence adıyla hazırladığı ilk albümü Prom King‘i geçtiğimiz Eylül ayında yayınladı. Daha önce de Saint Pepsi adı altında birçok LP ve EP çıkartan DeRobertis’in son çalışmasındaki lider şarkılardan bir tanesi de I Can’t Be Your Superman.

Savages – “Adore”

İngiliz ekip, 22 Ocak’ta çıkartacağı ikinci albümü Adore Life için son hazırlıkları tamamladı ve albümden seçtiği “Adore”u paylaşarak geri sayıma başladı. Daha önce Mew ve Mø için klipler yöneten Anders Malmberg’in yaptığı videoda grubun solisti Jehnny Beth şarkıyı -biraz da Sinead O’Connor havasında- doğrudan kameraya bakarak söylüyor.

The Dandy Warhols – “You Are Killing Me”

2012’deki “This Machine”den bu yana sessizliğini koruyan Portland kökenli grup kısa süre önce plak şirketiyle imzayı attı ve hemen ardından yeni bir single ile dinleyicilerine merhaba dedi.

Chairlift – “Crying in Public”

Caroline Polachek ve Patrick Wimberly’den oluşan Brooklyn merkezli grup, dört yıl aradan sonra yaptığı üçüncü albümü Moth’u 22 Ocak’ta piyasaya sürecek. 10 Şarkılık çalışmanın en akılda kalan parçalarından birisi de Crying in Public.

The Arcs – “Lake Superior”

Geçen ay Netflix’te gösterime giren ve suçsuz yere hapiste yattıktan 18 yıl sonra serbest bırakılan Steven Avery’nin gerçek hikayesini konu alan 10 bölümlük Making a Murderer adlı diziden esinlenen Dan Auerbach ve grubu The Arcs, sadece iki gün içerisinde bir şarkı yaparak dinleyicilerle paylaştı.

No comments

Leave a reply