Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 64

0 Posted by - 18 January 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkılar ve güncel videolardan oluşan mini liste…

Suede – “No Tomorrow”

Üç yıldır stüdyo çalışması yapmayan İngiliz grup, 22 Ocak’ta yedinci albümü “Night Thoughts”u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Albümde yer alan şarkılardan bir tanesi de Brett Anderson ve Richard Oakes imzalı No Tomorrow.

Foals – “Birch Tree”

Ağustos ayında çıkan What Went Down ile birlikte yükselen bir çizgi yakalayan Foals, Brit Ödülleri için aday gösterildiği günün hemen ertesinde, albümde yer alan Birch Tree için çektiği videoyu yayına verdi. Klibi, grupla daha önce de çalışmış olan Dave Ma yönetmiş.

Weezer – “King Of The World”

Geçtiğimiz sonbahardan bu yana kıpırdanmaya başlayan Rivers Cuomo ve ekibi, durduk yere “Thank God for Girls” adlı şarkıyı yayınlayınca hemen herkes yeni albümün yolda olduğunu tahmin etmişti. Haber doğru çıktı ve grubun bir geleneği haline gelen “renkli” albümlere bir yenisi daha ekleniyor. “Weezer” adlı çalışmanın kod adı: “Beyaz Albüm” ve 1 Nisan’da piyasada olacak. İşte ikinci single: “King Of The World”.

Miike Snow – “Genghis Khan”

Popüler müzik endüstrisi için yön verici üretimler yapan İsveç’in bağrından çıkan bir başka indie-pop grup olan Miike Snow, üçüncü albümü “III”ü 4 Mart’ta yayınlayacak. Çalışmanın lider single’larından birisi olan Genghis Khan ise geçen hafta, eğlenceli videosu ile birlikte yayına verildi.

Hinds – “San Diego”

Carlotta Cosials, Ana Perrote, Ade Martin ve Amber Grimbergen’den oluşan İspanyol grup yaklaşık dört yıldır bir arada müzik yapıyor ve ilk albümler Leave Me Alone, 8 Ocak’ta satışa çıktı. San Diego ise albümdeki parçalardan sadece bir tanesi.

No comments

Leave a reply