Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 65

1 Posted by - 22 January 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni yıl hızlı başladı. İşte en yeni şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Skunk Anansie – “Love Someone Else”

İngiliz grup, dört yıl aranın ardından Anarchytecture ile geri döndü. Özellikle Skin’in sesini özleyenler için albümün lider single’ı burada: “Love Someone Else”

Beirut – “Perth”

Geçen yıl çıkan “No No No”da yer alan şarkı için çekilen video Yosemite ve Santa Monica’da çekildi. Dansçı Maceo Paisley‘nin rol aldığı klibin yönetmeni ise Clara Aranovich.

Sia – “Unstoppable”

Uzun süre adı ünlü isimlere verdiği şarkılarla anılan Sia Furler, özellikle 2014 tarihli “1000 Forms of Fear” sayesinde kendi yorumladığı şarkılar ile de zirveye çıkabileciğini ispatlamıştı. Bir süredir tanıtımı yapılan yedinci albüm This Is Acting ise 29 Ocak’ta piyasada olacak ve albümü oluşturan parçalardan bir tanesi de Unstoppable.

Pet Shop Boys – “Inner Sanctum”

80’ler deyince akla gelen sayılı isimlerden olan İngiliz ikili Pet Shop Boys neler yapıyor diye merak edenler için cevap 1 Nisan’da geliyor. Önceki gün yeni albümün duyurusunu yapan grup, bir de yeni şarkıyla hayranlarına merhaba dedi.

Grimes – “Kill V. Maim”

Kasım ayında piyasaya çıkan ve kısa sürede hayranları tarafından “yılın en iyileri” arasına yerleştirilen Art Angels‘tan bir şarkı için daha klip çalışması yapıldı. (Küçük bir hatırlatma: Albümün temasına uygun bir çalışma olan video, şiddet ve kan içeren sahnelerden rahatsız olanlar için sakıncalı olabilir.)

No comments

Leave a reply