Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 66

3 Posted by - 01 February 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Coldplay – “Hymn For The Weekend”

Uzun bir süre albüm yapmayacağı düşünülen Coldplay’in son ürünü olan “A Head Full of Dreams”, Beyonce, Noel Gallagher, Gwyneth Paltrow ve hatta Barack Obama gibi destekçileri sayesinde gündemde kalmayı başarıyor. Aralık ayının başında çıkan çalışmada yer alan Hymn for the Weekend‘in videosu geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Çekimlerde Chris Martin’in yanı sıra Beyonce de boy gösteriyor.

PJ Harvey – “The Wheel”

Beş yıl aradan sonra hazır olan yeni albüm “The Hope Six Demolition Project” 15 Nisan’da piyasada olacak. 11 Şarkılık çalışmanın 10 numarası olan The Wheel, videosuyla birlikte bugün paylaşıma açıldı.

White Denim – “Ha Ha Ha Ha (Yeah)”

İki yıldan fazladır ortalıkta gözükmeyen Austin – Teksaslı ekip, yedinci albüm “Stiff” için 25 Mart’ı işaret etti. Çalışmanın ilk single’ı olan “Holda You (I’m Psycho)” Ocak ayı başında albüm haberiyle birlikte paylaşılmıştı ve şimdi de yeni şarkı “Ha Ha Ha Ha (Yeah)” dinleyicilerle buluştu.

Run The Jewels – “Meowpurrdy”

Eylül ayında çıkan Meow The Jewels remiksinde yer alan şarkının klibinde internetin ünlü kedilerinden Lil Bub‘ın görselleri kullanılmış. İngiliz animasyon üstadı Cyriak’ın el attığı video bol bol kedi içermesine rağmen oldukça ürkütücü görseller de içeriyor.

The Chemical Brothers – Wide Open (ft. Beck)

İngiliz ekip geçen Temmuz ayında piyasaya sürdüğü “Born in the Echoes”dan bir şarkıya daha video çekti. Beck ile birlikte yapılan şarkının klibinde Japon model ve dansçı Sonoya Mizuno rol almış.

No comments

Leave a reply