Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 69

0 Posted by - 23 February 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni şarkılar ve yeni videolardan derlenen mini liste…

Massive Attack – “Voodoo In My Blood” Ft. Young Fathers

2010’daki Heligoland‘dan sonra geçen ayın sonundaki dört parçalık EP Ritual Spirit ile geri dönen İngiliz ikili, “Voodoo In My Blood” için Young Fathers’la ortak çalışma yapmıştı. Şarkının klibi bugün yayına verildi ve oldukça ürkütücü bir teması olan çalışmada İngiliz oyuncu Rosamund Pike rol alıyor.

Rihanna -“Work” ft. Drake

Uzun ve olaylı bir sürecin ardından nihayet yayımlanan yeni albüm “ANTI”nin lider şarkılarından biri olan Work‘ün Drake destekli videosu dün izlemeye açıldı ve ilk gün sonunda izlenme rakamı 10 milyonun üzerine çıkmayı başardı.

CHVRCHES – “Clearest Blue”

İkinci albümü “Every Open Eye”ı geçen yıl piyasaya süren Glasgow kökenli grup, albümün üçüncü videosunu “Clearest Blue” için çekti. Ortaçağ teması kullanılan videoda ekibin solisti Lauren Mayberry, şarkıyı üzerindeki zırhıyla söylüyor.

FKA twigs – “Good To Love”

Geçen yılın en iyi çıkış yapan isimleri arasında gösterilen FKA Twigs, Ağustos ayında çıkarttığı “M3LL155X” adlı EP’den bu yana ilk defa yeni bir şarkı yaptı ve farklılaşan tarzıyla çok da iyi tepkiler aldı.

Bat For Lashes – “I Do”

Geçen yıl yan grubu Sexwitch ile kendini gösteren Natasha Khan, dört yıl aradan sonra Bat For Lashes ile geri döneceğinin ilk işaretlerini verdi ve single olarak da yayınlanan şarkının görselinde 1 Temmuz 2016’yı işaret etti.

No comments

Leave a reply