Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 71

0 Posted by - 16 March 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkılar ve videolardan oluşan mini liste…

Büyük Ev Ablukada – “Arayan Bulur”

Grubun “Fırtınayt” projesinde yer alan ve dinlemeye açılan ikinci şarkı “Arayan Bulur” on gün kadar önce internete düştü. Canlı performansları devam eden Büyük Ev Ablukada’nın konser bilgileri için Facebook adresi burada.

The Last Shadow Puppets – “Aviation”

Tek bir albüm çıkartan ve ikinci albüm için sekiz yıl bekleyen Alex Turner ve Miles Kane, ekibi yeniden topladı ve “Everything You’ve Come to Expect”i nihayat yayımlanmaya hazır hale getirdi. Albümden duyurulan üçüncü single olan “Aviation” ise bugün itibariyle videosuyla birlikte dinlenebiliyor. Albüm 1 Nisan’da piyasada olacak.

The Kills – “Doing It To Death”

Alison Mosshart ve Jamie Hince de uzun bir aradan sonra albüm için yeniden stüdyoyo girenlerden. “Ash & Ice” için tanıtım sürecini başlatan The Kills, bu ayın başında “Doing It To Death”i dinleyicilerle buluşturdu. Albümün tamamı içinse 3 Haziran’ı beklemek gerekecek…

Curtis Harding – “The Drive”

İki yıl önce çıkan “Soul Power”da yer alan şarkı için çekilen klip, Mart başında izlemeye açıldı. 80’li yıllardan esintiler içeren videodaki vampiri Lisa ise Bech canlandırmış.Julian Casablancas – “White Light White Heat” (The Velvet Underground cover)

Görselliği ve senaryosu kadar müzikleriyle de bağımlılık yaratmaya başlayan dönem dizisi Vinyl’dan bir şarkı daha… Bu defa Julian Casablancas’ın ağzından bir Velvet Underground cover’ı.

No comments

Leave a reply