Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 72

1 Posted by - 24 March 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Sturgill Simpson – “In Bloom”

Üçüncü albümünü 15 Nisan’da yayımlayacak olan Sturgill Simpson, albümün belki de en merak edilen parçalarından biri olan Nirvana cover’ı “In Bloom”u bugün itibariyle, videosuyla birlikte dinlemeye açtı. 1991 tarihli “Nevermind”da yer alan şarkıyı bir de Simpson’dan dinleyin…

Mogwai – “Bitterness Centrifuge”

2014’teki Rave Tapes‘ten sonra BBC belgeseli “Atomic: Living in Dread and Promise” için çok özel parçalar besteleyen grup, albüm olarak yayınlayacağı şarkılardan birini daha dinleyicileriyle paylaştı. “ATOMIC” 1 Nisan’da piyasada olacak.

Sia – “Cheap Thrills”

Uzun süredir beklenen ve Ocak ayının sonunda çıkan Sia albümü “This is Acting”den videolar yavaş yavaş gelmeye başladı. Üç gün önce yayına verilen “Cheap Thrills”de ise, izleme rekorları kıran Sia videoları “Chandelier” ve “Elastic Heart”tan tanıdığımız 13 yaşındaki dansçı Maggie Ziegler da var.

PJ Harvey – “The Community Of Hope”

Beş yıl bekledi ve yeni albümü “The Hope Six Demolition Project” ile 15 Nisan’da dönüyor. Albüm daha gelmedi ama geçen yıldan beri kayıt süreci ve hikayesi dilden dile dolaştı. Çıkışına bir aydan az süre kalan albümden videosu yayınlanan son parça ise içinde bolca ABD eleştirisi barındıran “The Community Of Hope”.

Whitney – “Golden Days”

Eski Smith Westerns üyeleri ile Unknown Mortal Orchestra’dan elemanlarla oluşturulan bir grup olan Whitney, ilk albümü “Light Upon The Lake” için çıkış tarihi olarak 3 Haziran’ı belirledi. Albümden dinlemeye açılan ilk parça ise “Golden Days”.

No comments

Leave a reply