Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 74

0 Posted by - 13 April 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Bloc Party – “Virtue”

Kadrosunda oldukça geniş çaplı bir değişim yaşayan İngiliz ekibin ve özellikle de Kele Okereke’nin performansı açısından merak edilen son albümü “Hymns” piyasaya çıkalı iki aydan fazla oldu. Çalışmanın en fazla ilgi gören şarkılarından olan Virtue için çekilen ve renk seçimleri ile tema açısından 80’ler esintisi taşıyan klip dün gece yayına verildi.

Death Cab for Cutie – “Good Help (Is So Hard To Find)”

Geçen yılki Kintsugi‘nin lider parçalarından olan “Good Help (Is So Hard To Find)” için yapılan animasyon klip geçen Cuma paylaşıma açıldı. Walter Robot’ın yönettiği videoda, modern zamanlarda yaşayan bir mağara adamının maceraları konu alınmış.

Deftones – “Prayers/Triangles”

Dört yıl aradan sonra geçtiğimiz Cuma günü (8 Nisan) dinleyicilerle buluşan “Gore”un tanıtım çalışmaları sürüyor. 11 şarkılık çalışmanın bir numarası olan “Prayers/Triangles” için çekilen video dün akşamdan bu yana yayında.

The Dandy Warhols – “You Are Killing Me”

Dört yıl önce yine bir Nisan ayında “This Machine”i yayımlayan ve o günden beri yeni albüm için merakla beklenen Portland kökenli grup, geçen hafta (8 Nisan) yeni albümü “Distortland’ı piyasaya sürdü. Ocak ayında ilk defa dinletilen “You Are Killing Me” için hazırlanan video ise albümden iki gün önce Youtube üzerinden paylaşıldı.

Carly Rae Jepsen – “Boy Problems”

Üçüncü albümü “Emotion”ı geçen yıl Haziran ayında yayınlayan Kanadalı müzisyen, albümde yer alan ve Sia Furler imzası taşıyan “Boy Problems” için hazırladığı klibi geçen hafta yayınladı. Petra Collins’in yönettiği video şimdiden 1 milyon sınırını aştı.

No comments

Leave a reply