Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 75

2 Posted by - 22 April 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Rihanna – “Needed Me”

Barbadoslu şarkıcının son albümü ANTI’den bir şarkı için daha klip çalışması yapıldı. Alışılageldiği üzere bir miktar erotizm ve şiddet içeren videonun yönetmeni ise, daha önce hem Rihanna, hem de The Black Keys ve Sonic Youth gibi ekipler için çalışan Harmony Korine.

The 1975 – “A Change Of Heart”

Şubat ayında ikinci albümü “I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It”i piyasaya süren İngiliz ekip, 17 şarkılık çalışmada yer alan “A Change Of Heart” için çektiği klibi dün gece yayına verdi. Matthew Healy’nin bir palyaçoyu canlandırdığı videoda, iki palyaçonun aşkı konu alınmış.

The Kills – “Heart Of A Dog”

Alison Mosshart ve Jamie Hince, beş yıllık aradan sonra gelen yeni albüm için 3 Haziran’a tarih vermişti. “Ash & Ice” adı çalışmada yer alan “Doing It To Death” geçen ay dinlemeye açılmıştı ve şimdi de sıra “Heart Of A Dog”da.

The Flaming Lips – “Space Oddity” (David Bowie cover)

Ocak ayındaki ani ölümüyle müzik dünyasında derin izler bırakan David Bowie, o günden bu yana birçok müzisyen tarafından kendi şarkılarıyla anılıyor. Daha önce de konserlerinde defalarca Bowie cover’ları çalan The Flaming Lips, geçen haftaki bir performansında yer alan “Space Oddity”yi video olarak yayınladı. Kilise ortamında geçen klip izlemeye değer…

SonReal – “Can I Get a Witness”

Kanadalı hip hopçu Aaron Hoffman, yani bilinen sahne adıyla SonReal, ilk defa bu ayın başında duyurduğu yeni şarkısı “Can I Get a Witness” için eğlenceli bir klip çekti. Şarkı muhtemelen, yakında çıkaca olan One Long Dream adlı albümde yer alacak.

No comments

Leave a reply