Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 76

3 Posted by - 09 May 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel video ve şarkılardan oluşan mini liste…

Grimes – “California”

Geçen yılın son çeyreğinde çıkmasına rağmen yılın en iyi albümleri arasında gösterilen ve bu konuda hala -tartışmalı- olan “Art Angels”tan klip çekilen son parça “California” oldu. Kanadalı müzisyenin Kuzey Amerika ve Avrupa turnesi Ağustos sonuna kadar devam edecek.

Pink – “Just Like Fire”

Disney’in yakında gösterime girecek olan yeni filmi “Alice Through the Looking Glass” için yapılan şarkı bu sabahtan itibaren videosuyla birlikte paylaşıma açıldı. Klipte filmin teması ile ilgili parçalar da görmek mümkün.

Goat – “I Sing In Silence”

Nisan ayının başında dinlemeye açılan şarkının klibi dünden bu yana izlenebiliyor. Albüm yapma konusunda fazla hevesli olmayan İsveç’li grup “I Sing In Silence”ı 27 Mayıs’ta single olarak piyasaya sürecek.

Azealia Banks – “The Big Big Beat”

Sürekli plak şirketi ve menajer değiştirmesiyle müzik dünyasının asi kızı olarak anılan Banks, yasaklı dönemini geride bıraktı ve kendi adını taşıyan plak şirketiyle yola devam edeceğini piyasaya duyurdu. Slay-Z adlı mixtape’te yer alan parçanın klibi ise geçen ayın sonunda izlemeye açıldı.

Sturgill Simpson – “Breakers Roar”

Geçen ay üçüncü albümü “A Sailor’s Guide To Earth”ü yayımlayan Amerikalı müzisyen, albümde yer alan bir şarkı için daha klip çalışması yaptı. Özellikle 2104’teki “Metamodern Sounds in Country Music” ile Amerikan Müzik Ödülleri’nde tam üç ödül kazanan Simpson, albüm dışında bazı film ve dizi projeleri için de soundtrack çalışmaları yapmıştı. Videonun yönetmen koltuğunda Matt Mahurin var.

No comments

Leave a reply