Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 77

1 Posted by - 16 May 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkılar ve güncel videolardan derlenen mini liste…

Metronomy – “Old Skool”

İki yıllık sessizlikten sonra geri dönen Britanya kökenli grup, yeni albümü “Summer 08″i 1 Temmuz’da piyasaya sürecek. Albümden yayınlanan ilk şarkı ve klip ise, 70’li yılların ev partisi alışkanlıklarını işleyen Old Skool oldu.

The Prettys – “Friendship”
Code Andrusko, Pierce Kingan, Josh Gatien, Matty Reed ve Ian Browne’dan oluşan Vancouver’lı grup, ikinci albümü “Soirée” için önümüzdeki yazı işaret etti ve ilk parçası Friendship’i üç gün önce dinlemeye açtı. Tek kamerayla çekilen ve grubun kendisi gibi -indie- olan klibin yönetmeni ise grup elemanlarından Matty Reed.

James Blake – I Need A Forest Fire (ft. Bon Iver)

Sürpriz çaışması The Colour In Anything‘i 6 Mayıs’ta yayınlayan 27 yaşındaki Blake, albümde birçok farklı isimle de ortak işler yapmıştı. Bunlardan biri olan I Need A Forest Fire‘da ise Amerikalı müzisyen Justin Vernon’ın da (aka. Bon Iver) katkıları var. Klip geçen haftadan bu yan izlenebiliyor.

Steve Gunn – “Ancient Jules”

3 Haziran’da yeni albümü “Eyes On the Lines”ı piyasaya sürecek olan ve aynı zamanda Kurt Vile’ın arka grubu The Violators’da çalan Steve Gunn, Ancient Jules adlı parçasının klibini İngiltere’de çakti ve geçen hafta izlemeye açtı.

Iggy Pop – “Sunday”

Nisan ayında çıkan ve Iggy için bir 70’inci yaş çalışması olarak da nitelendirilen Josh Homme destekli albüm “Post Pop Depression”dan bir şarkıya daha klip çekildi.

No comments

Leave a reply