Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 78

5 Posted by - 19 May 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkmış veya çıkacak olan albümlerde yer alan güncel şarkılar, klipleri yeni yayınlanan parçalar… Hepsi bu mini listede.

Albert Hammond Jr. – “Coming to Getcha”

The Strokes üyesi müzisyen, geçen yıl çıkarttığı solo albümü “Momentary Masters” için çektiği dördüncü klip için “Coming to Getcha” adlı parçayı seçti. Albümden daha önce de, Born Slippy, Losing Touch ve Caught By My Shadow için video çalışmaları yapılmıştı.

Justin Timberlake – “Can’t Stop The Feeling”

Bu ayın sonuna doğru gösterime girecek olan Trolls adlı film için yazılan tema şarkısı on gün kadar önce stüdyo görüntüleri eşliğinde paylaşılmıştı. Oldukça hareketli bir parça olan “Can’t Stop The Feeling” için çekilen klip ise üç gün önce Youtube üzerinden tanıtıldı. Parçanın, Timberlake’in şu an üzerinde çalıştığı yeni albümünde de yer alıp almayacağı ile ilgili ise henüz net bir bilgi yok.

Coldplay – “Up&Up”

İngiliz ekibin geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürdüğü yedinci albümü “A Head Full of Dreams”den klip çekilen şarkılar listesine üç gün önce “Up&Up” da eklendi. İnsanın, üzerinde yaşadığı yerküre ile olan ilişkisini gerçeküstü bir kurgu ile anlatan video şimdiden rekor kırmaya aday gibi…

John Grant – “Voodoo Doll”

Amerikalı söz yazarı ve besteci John Grant’in geçen yıl yayımladığı solo albümü “Grey Tickles, Black Pressure” adlı çalışmada yer alan şarkı için çekilen klip hafta başından bu yana izlenebiliyor.

Hinds – “Easy”

Daha önce de listelerimize konuk olan Madrid kökenli garaj-rock ekibi Hinds, bu yılın başında piyasaya sürülen çıkış albümü “Leave Me Alone”dan bir şarkı için daha klip çekti. John Strong’un yönettiği video bu sabah paylaşıma sunuldu.

No comments

Leave a reply