Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 84

4 Posted by - 05 July 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve kliplerden oluşan güncel liste…

Jamie xx – “Gosh”

Geçen yıl çıkan In Colour’da yer alan parça için aslında bir video çekilmişti fakat bu defa işe çok daha profesyonel bir ekip el attı ve ortaya, üzerinde çok daha fazla akılda kalan bir iş çıktı. Ünlü yönetmen Costa Gavras’ın oğlu Romain Gavras’ın imzasını taşıyan klip, geçen hafta sonuna doğru Apple Music üzerinden izlemeye açıldı.

Rihanna – “Sledgehammer”

Çocukluğundan beri sıkı bir Star Trek hayranı olduğunu söyleyen Rihanna, serinin son halkası olan “Star Trek Beyond” için seslendirdiği tema şarkısı “Sledgehammer”ı geçen hafta single olarak yayınlamıştı. Birkaç gün sonra ise, filmden sahneler de içeren klip gösterime girdi. Özel makyajıyla ıssız bir gezegende şarkısını söyleyen Barbados kökenli şarkıcının çocukluk hayalleri gerçek olmuş. Film, 22 Temmuz’da ABD’de, Ağustos ayı içerisinde de Türkiye’de gösterime girecek.of Montreal – “it’s different for girls”

Yeni albüm “Innocence Reaches”in çıkmasına yaklaşık bir ay kala (12 Ağustos), yaz aylarında akıllarda kalacak lider single’ını tanıtan grup, Kevin Barnes’ın rol aldığı hareketli klibiyle de adından oldukça fazla söz ettirecek.

BADBADNOTGOOD – “In Your Eyes” (Feat. Charlotte Day Wilson)

Kanadalı grubun dördüncü albümü “IV”, önümüzdeki Cuma günü (8 Temmuz) piyasada olacak. Albümün akılda kalacak parçalarından biri olmaya aday olan ve Charlotte Day Wilson ile birlikte yapılan “In Your Eyes” ise grubun Bandcamp hesabından dinlemeye açıldı.

Tyco – “Division”

San Fransisco kökenli Scott Hansen’in 2002’den bu yana yürüttüğü elektronik müzik projesi Tyco, bir yandan yeni albüm için son hazırlıkları tamamlarken bir yandan da, uzun süredir beklenen yeni şarkısını paylaştı. Ocak ayında bir remiks albüm yayınlayan Hansen, LP için henüz net bir tarih vermedi.

No comments

Leave a reply