Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 85

1 Posted by - 12 July 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve videolar eşliğinde müzik dünyasından en son haberler…

King Creosote – “You Just Want”

Eylül ayının hemen başında çıkacak olan yeni albümü “Astronaut Meets Appleman”ın tanıtım çalışmalarına devam eden 49 yaşındaki tecrübeli müzik adamı Kenny Anderson (King Creosote), çalışmanın lider single’ı olan yedi buçuk dakikalık “You Just Want”ı bu sabah itibariyle dinlemeye açtı.

Death Grips – “Giving Bad People Good Ideas”

Mayıs ayında çıkan “Bottomless Pit”ten bir şarkı için daha video çalışması yapıldı. Yönetmen koltuğunda da yine Death Grips var.

CHVRCHES – “Bury It” (ft. Hayley Williams)

Grubun geçen yıl çıkan ikinci albümü “Every Open Eye”da yer alan parça geçtiğimiz ay, Paramore’dan Hayley Williams ile birlikte yeniden düzenlendi ve single olarak piyasaya sürüldü. Şarkının yeni hali için çekilen animasyon klip ise dünden bu yana izlenebiliyor.

The 1975 – “Somebody Else”

Hikaye gibi adı olan ikinci albümü “I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it”i geçtiğimiz Şubat ayında piyasaya süren İngiliz ekip bu defa da çalışmanın en etkileyici şarkılarından birisi olan “Somebody Else” için çektiği video ile kendini hatırlattı. Yaklaşık üç dakikalık bir intro içeren klip sekiz buçuk dakika sürüyor.

My Morning Jacket – “Magic Bullet”

Geçen hafta ABD’de alevlenen ve etkileri hala süren sokak olaylarıyla ilgili topa giren müzik insanlarının arasına, Louisville – Kentucky kökenli My Morning Jacket de katıldı. Şarkı, grubun lideri Jim James’in kaleme aldığı, silah edinme yasasını eleştiren ve susma zamanı olmadığını ifade eden bir açıklama ile birlikte dinlemeye sunuldu.

No comments

Leave a reply