Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 87

1 Posted by - 30 July 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Massive Attack – “Come Near Me” (ft. Ghostpoet)

Uzun bir aradan sonra bu yılın hemen başında dört şarkılık EP’si Ritual Spirit ile geri dönen İngiliz ikili, geçen hafta kendi mobil uygulaması Fantom üzerinden üç yeni şarkının (Come Near Me, The Spoils ve Dear Friend) tanıtımını yapmıştı. O parçalardan birisi olan Ghostpoet destekli “Come Near Me” dün geceden bu yana sıra dışı videosuyla birlikte dinlenebiliyor. Klibin yönetmen koltuğunda Ed Morris var.

Ryley Walker – “The Roundabout”

Geçen yılki “Primrose Green” ile yılın en çok hatırlanan albümleri arasına girmeyi başaran Chicago kökenli Walker, geçtiğimiz Haziran başında “The Halfwit In Me” ile yeni albümün işaret fişeğini fırlatmıştı. The Roundabout ise albümden duyurulan ikinci parça. “Golden Sings That Have Been Sung” 19 Ağustos’ta piyasada olacak.

Wild Beasts – “Tough Guy”

İngiliz ekibin yeni albümü “Boy King” 5 Ağustos’ta piyasaya çıkıyor. Tanıtım süresi boyunca dinlemeye açılan dördüncü şarkı “Tough Guy” ise hafta başında BBC Radio 1’daki canlı yayında prömiyer yaptı.

AlunaGeorge – “Mean What I Mean” (ft. Leikeli47, Dreezy)

İngiliz ikili Aluna Francis ve George Reid yeni albümün ilk işaretini bundan 5 ay kadar önce yayınladıkları I’m In Control ile vermişti ve geçen hafta da beklenen çalışma “I Remember”ın gelişi nihayet resmileşti. 16 Eylül’de yayınlanacak olan albümün duyurusuyla birlikte dinlemeye açılan “Mean What I Mean” için California’da çekilen video önceki günden bu yana yayında.

Teenage Fanclub – “I’m In Love”

Müzik hayatından 27’inci yılını dolduran İskoç ekip, 11 numaralı albümü “Here” için geri sayıma başladı. 9 Eylül’de piyasada olması planlanan çalışmadan duyurulan ilk parça ise dün videosu ile birlikte paylaşıma açılan “I’m In Love” oldu.

*Kapak görseli: Massive Attack

No comments

Leave a reply