Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 88

6 Posted by - 06 August 2016 - LİSTE, ÖNERİ

En son çıkan şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Norah Jones – “Carry On”

Dört yıl sonra yeni albüm için ilk duyuruyu yapan Jones, Neil Young ve Duke Ellington cover’ları da içeren altıncı LP’si “Day Breaks” için 7 Ekim tarihini verdi. İlk single Carry On ise dün geceden bu yana videosuyla birlikte yayında.

Charles Bradley – “Good To Be Back Home”

67 yaşında olmasına ve bugüne kadar hayatının büyük kısmını Soul, funk ve R&B müziğin içinde geçirmesine rağmen şöhreti geç yakalayan Bradley, Nisan ayında Daptone Records’tan çıkartığı üçüncü albümü Changes‘den bir şarkı için daha video çalışması yaptı. Klipte Bradley, Florida’da doğmuş olsa da hayat mücadelesini ve tüm kariyerini inşa ettiği Brooklyn sokaklarını arşınlıyor.

EL VY – “Sleepin’ Light”

Matt Berninger ve Brent Knopf geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürdükleri son albümleri Return To The Moon için beşinci videoyu da çekti ve önceki gün yayına verdi. Klipte yönetmen olarak Matt’in kardeşi Tom Berninger’ın imzası var.

Action Bronson & Dan Auerbach (ft. Mark Ronson) – “Standing In The Rain”

Uzun süredir tanıtımı yapılan ve dün ABD’de gösterime giren DC Comics’in son macerası “Suicide Squad” için birçok tanınmış isin stüdyoya girdi ve filmin müziklerini içeren bir soundtrack albüm de filmle aynı gün piyasaya çıktı. Bu parçalardan bir tanesi de, Action Bronson, Dan Auerbach ve Mark Ronson ortaklığından doğan “Standing In The Rain”. Film 12 Ağustos’ta Türkiye’de olacak.

Paper Lions – “My Number”

Kanadalı indie-rock ekibi sekizinci albümü olan “Full Colour” 16 Eylül’de yayımlanacak. Grup, 80’ler esintileri içeren yeni single’ı “My Number”ı dün paylaştı ve digital platformlar üzerinden de satışa sundu.

*Kapak görseli: Norah Jones

No comments

Leave a reply