Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 89

0 Posted by - 16 August 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkılar ve en son müzik haberlerinden oluşan mini liste…

Florence + The Machine – “Too Much Is Never Enough”

Video oyunları sektörü bu işi sevdi ve dünyaca ünlü isimlere (geçen yıl da Paul McCartney Destiny için söylemişti) tema şarkısı yaptırmayı gelenek haline getirdi. Oyun dünyasının klasikleri arasında yer alan Final Fantasy XV 30 Eylül’de piyasada olacak ve Florence + Machine’in yeni versiyon için kaydettiği üç şarkıdan biri de “Too Much Is Never Enough”.

M.I.A. – “Bird Song” (Blaqstarr Remix)

Yeni albüm A.I.M. 9 Eylül’de piyasada olacak ve çalışmanın içeriği de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Daha önce Diplo ile birlikte yaptığı bir Bird Song versiyonunu yayınlayacağını duyuran İngiliz rapçi, geçen hafta Blaqstarr remiksini dinlemeye açtı ve birkaç gün sonra da plak şirketinin Diplo destekli olan halini yayınlamayı uygun bulmadığını duyurdu. Müzik dünyasının alışıldık kurallarından fazla hoşlanmayan M.I.A’nın yeni bir kavgaya girip girmeyeceği şimdiden merak konusu…

Crystal Castles – “Fleece”

Kanadalı elektronik müzik ikilisi yeni albüm Amnesty (I) için son üç günü sayıyor. Dört yıl sonra gelen ilk full albümden duyurulan son parça ise “Fleece”.

Bon Iver – “10 d E A T h b R E a s T ⊠ ⊠”

Justin Vernon, Bon Iver ile birlikte çıkartacağı yeni albümü “22, A Million”ı geçen Cuma günü duyurdu ve tuhaf isimleri olan şarkılardan iki tanesini dinlemeye açtı. İşte onlardan biri: “10 d E A T h b R E a s T ⊠ ⊠”. Albüm 30 Eylül’de piyasada olacak.

Cass McCombs – “Medusa’s Outhouse”

Amerikalı saykodelik-rock bestecisi McCombs, yeni albümü Mangy Love için 26 Ağustos tarihini işaret etti. Albümdeki en etkileyici parçalardan birisi de “Medusa’s Outhouse”.

*Kapak görseli: Cass McCombs

No comments

Leave a reply