Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 90

3 Posted by - 20 August 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

Bon Jovi – “This House Is Not For Sale”

Prodüktörlüğünü John Bon Jovi ve John Shanks’in yaptığı yeni bir Bon Jovi albümü daha yolda. 21 Ekim için tarih verilen çalışma, geçen hafta sonunda albümle aynı adı taşıyan parça ve klibiyle birlikte duyuruldu. Küçük bir not: “This House Is Not For Sale” grubun Richie Sambora’sız yaptığı ikinci albüm olacak.

Peter Bjorn and John – “Dominos”

Yaz başında, beş yıl aradan sonra yaptığı yeni albümü “Breakin’ Point”i yayımlayan İsveçli indie-rock ekibi şimdi de Dominos için çektiği klibi izlemeye açtı. Henry Moore Selder’ın yönettiği video Stockholm’den görüntüler içeriyor.

Coldplay – “A Head Full Of Dreams”

Geçen yıl Aralık ayında yılın belki de son -büyük- işi olan “A Head Full of Dreams”i piyasaya süren İngiliz ekip, albüm sayesinde 2016’yı oldukça dolu geçirdi. Konserler, özel gösteriler ve yeni kliplerle kendini sürekli hatırlatan Coldplay’in son sürprizi ise, albümle aynı adı taşıyan parça için çektiği video oldu. Mexico City’de bol bol bisiklete binen grup üyelerinin görüntülerini de içeren çalışma dün sabahtan bu yana izlenebiliyor.

Neon Indian – “Annie”

Teksaslı ekibin geçen yıl çıkarttığı üçüncü albümü “Vega Intl. Night School” birçok listede 2015’in en başarılı işleri arasında yerini almıştı ve çalışmanın lider single’ı olan Annie için çekilen klip yaklaşık bir yıl sonra gösterime girdi. Grubun beyni Alan Palomo hem oyuncu hem de yönetmen koltuğunda oturuyor.

Pixies – “Talent”

Boston kökenli tecrübeli ekip bu yılın başında stüdyoya girmiş ve bir ay içerisinde 12 parça kaydetmeyi başarmıştı. Eylül sonunda ise bu çalışmanın meyvesi olan “Head Carrier” piyasada olacak. Albümün neye benzeyeceğini merak edenler için “Talent” hafta ortasından bu yana yayında.

No comments

Leave a reply