Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 91

1 Posted by - 30 August 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve kliplerden oluşan mini liste…

Santigold – “Banshee”

Üçüncü albümü “99¢”i geçtiğimiz Mart ayında yayına veren Santi White, yani onu tanıdığımız adıyla Santigold, albümde yer alan Banshee için Kara Walker ve Ari Marcopoulos imzalı bir klip paylaştı. Gölge kuklaları ile desteklenen tema anlatımı, Afrika esintili şarkı ile birleşince ortaya oldukça ilginç bir iş çıkmış.

Chromatics – “Dear Tommy”

En son 2012’de Kill for Love ile albüm çalışması yapan Portland merkezli grup, neredeyse iki yıl önce duyurduğu ve tarihi hala belli olmayan albümden bugüne kadar beş parça paylaşmıştı. Önceki gün ise albümle aynı adı taşıyan “Dear Tommy” bir kliple birlikte gün yüzüne çıktı. Daha çok 70’leri andıran bir tema ile biraz da kanlı ve bunalımlı bir anlatımı tercih eden grup ortaya oldukça ilginç bir görsel çalışma ortaya koymuş.

The Avalanches – “Subways”

İkinci albüm için 16 yıl bekleyen Avustralyalı ekip, 21 parçalık Wildflower‘ın lider şarkılarından birisi olan Subways için oldukça eğlenceli bir animasyon klip hazırladı ve geçen haftanın başında yayına verdi.

Tegan and Sara – “White Knuckles”

Kanadalı ikiz kardeşlerin yaz başında çıkan ve o günden bu yana kendinden sıkça bahsettiren son albümü “Love You to Death” bu defa da White Knuckles için çekilen kliple gündemde. Yönetmen koltuğunda Minister Akins var.

Local Natives – “Coins”

Yeni albüm “Sunlit Youth” gelecek ay piyasada olacak ve Past Lives, Villainy ve Fountain Of Youth‘tan sonra çalışmada yer alan dördüncü parça Coins geçtiğimiz hafta sonu paylaşıma açıldı.

*Kapak görseli: Santigold

No comments

Leave a reply