Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 92

4 Posted by - 06 September 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Müzik dünyası sonbaharı yaşamaya başladı. İşte en yeni şarkı ve videolardan oluşan güncel mini liste…

Sia – “The Greatest”

Bu yılın ilk ayında piyasaya çıkan This Is Acting ile yoğun bir yıl geçiren, aynı zamanda animasyon film Finding Dory için yorumladığı Nat King Cole şarkısı “Unforgettable” ile de akıllarda yer eden Sia, çıkacağı Kuzey Amerika turnesi öncesinde yeni single’ı The Greatest‘ı klibiyle birlikte paylaştı. Artık bir Sia klasiği olan dansçı Maddie Ziegler’ın da yer aldığı video bugünden itibaren izlenebiliyor. (Küçük bir hatırlatma: Parçanın Spotify üzerinden yayınlanan versiyonunda Kendrick Lamar’ın da sesini duymak mümkün.)

Die Antwoord – “Banana Brain”

Farklı bir dinleyici kitlesi olan Güney Afrikalı ikilinin 16 Eylül’de yayımlayacağı “Mount Ninji & Da Nice Time Kid”de yer alan bir parça daha kliplendi. Yolandi Visser ve Ninja’nın beraber rol aldığı kısa film tadındaki videonun yönetmeni ise yine Ninja ve Terence Neale.

Alicia Keys – “Back To Life”

2012’deki Girl on Fire‘dan bu yana albüm çalışması yapmayan fakat çeşitli single ve ortak işlerle kendini hatırlatan Alicia Keys bu defa da bir film için yaptığı yeni şarkısı Back To Life ile gündemde. İlk gösterimi bu hafta Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapılacak olan ve ay sonunda da vizyona girecek olan Queen of Katwe adlı biyografi tarzı film için yapılan parça geçen hafta sonundan bu yana dinlenebiliyor.

Bat For Lashes – “Joe’s Dream”

Ocak ayında duyurulan ve bu yazın ortasında dinleyicilerle buluşan son albüm The Bride için, tanıtım süreci boyunca yapılan bütün klipler birbiri ile bağlantılı bir hikayenin parçaları gibi sıralanmıştı. Geçen cuma yayımlanan “Joe’s Dream” de en baştan beri anlatılan hüzünlü senaryonun şu an için son parçası.

Nick Waterhouse – “Katchi” (ft. Leon Bridges)

Ay sonunda yeni albümü Never Twice‘ı piyasaya sürmeye hazırlanan Amerikalı blues gitaristi Nick Waterhouse, kendi ifadesine göre Fort Worth, Teksas’ta Leon ile (Bridges) birlikte takılırken ortaya çıkan “Katchi”yi single olarak yayınlama kararı aldı. Parça dünden itibaren dinlenebiliyor.

*Kapak göreli: Nick Waterhouse

No comments

Leave a reply