Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 94

1 Posted by - 21 September 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve kliplerden oluşan mini liste…

Bloc Party – “Stunt Queen”

Yılın hemen başında Hymns ile geri dönen ve yeni kadrosuyla başarılı bir iş çıkartan İngiliz ekip aylar sonra kendini yeniden hatırlattı ve Kele Okereke’nin seslendirdiği Stunt Queen ile geri döndü. Not: Şarkı, albümden arta kalan bir demo mu yoksa yeni bir projenin parçası mı orası henüz net değil.

Warpaint – “Whiteout”

Yeni albüm Heads Up 23 Eylül Cuma günü piyasada olacak. Geri sayımına bitmesine günler kala yeni şarkı “Whiteout” dinleyicilerle buluştu.

Whitney – “Polly”

Chicago kökenli indie-rock ekibi Whitney ilk albümü “Light Upon the Lake”i Haziran ayının hemen başında yayına verdi ve çalışmanın akılda kalan parçalarından bir tanesi olan Polly için çekilen Sarina Nihei imzalı animasyon klip ise hafta başından bu yana izlenebiliyor.

Shamir – “Tryna Survive”

Geçen yıl çıkış albümü “Ratchet” ile kariyerine başarılı bir başlangıç yapan 21 yaşındaki Shamir uzun süredir ilk defa yeni bir şarkı yaptı. Ray Ban destekli bir kısa film olan Sheep Plays Wolf için hazırlanan parça geçtiğimiz günlerde dinleyicilerle de paylaşıldı.

Banks – “To The Hilt”

Kariyerindeki ikinci albüm olacak olan The Altar‘ı 30 Eylül’de piyasaya sürmeye hazırlanan Banks (Jillian Rose Banks), son haftaya girerken çalışmada yer alan dördüncü single’ı da dinlemeye açtı. Şarkı şu an için sadece Spotify üzerinden dinlenebiliyor.

*Kapak görseli: Banks

No comments

Leave a reply