Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 95

3 Posted by - 28 September 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni şarkılar, yeni videolar ve en güncel müzik haberleri…

Röyksopp – Never Ever (ft. Susanne Sundfør)

Daha dün gibi hatırladığımız The Inevitable End‘in üzerinden göz açıp kapayıncaya kadar iki yıl geçti ve Norveçli ikili yeniden göz önüne çıkmaya karar verdi. 9 Eylül’de dijital platformlarda single olarak yayımlanan yeni parça Never Ever, bu defa da videosuyla birlikte dinleyicilerin karşısında. Grubun Susanne Sundfør ile birlikte yaptığı parça henüz bir albüm habercisi değil ve yapılan açıklamada yola tek tek parçalarla da devam edilebileceği vurgulanıyor.

New Order – “People On The High Line”

Yeni parçalar yapmak için 10 yıl beklediler ve nihayet geçen yıl Music Complete‘i piyasaya sürdüler. Albümün yayımlanmasının birinci yılı şerefine bir klip çeken İngiliz ekip, La Roux destekli şarkının videosu ile adeta başarısını kutluyor.

John Carpenter – “Utopian Facade”

Usta yönetmenin geçen yıl yayımlamaya başladığı Lost Themes serisinin ikinci ayağı geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkmıştı. Carpenter’ın oğlu ile birlikte stüdyoya girerek kaydettiği parçalardan oluşan çalışmada yer alan Utopian Facade için çekilen ve John Carpenter filmlerinden fırlamış gibi duran video ise önceki günden bu yana Youtube üzerinden izlenebiliyor.

Pretenders – “Holy Commotion”

Uzun süren bir boşluk döneminden sonra geçen hafta sessiz sedasız albüm duyurusu yapan ekip, Dan Auerbach’ın prodüktörlüğünü yaptığı Alone adlı çalışmayı 21 Ekim’de piyasaya sürecek. İşte albümden duyurulan ilk parça: “Holy Commotion”.

Green Day – “Still Breathing”

Dört yıl aradan sonra yeniden stüdyoya giren Billie Joe Armstrong ve ekibi 7 Ekim’de satışta olacak Revolution Radio için bütün hazırlıkları tamamladı. Albüm duyurusu ile birlikte paylaşılan Bang Bang‘den sonra bu defa da Still Breathing dinleyicilere merhaba diyor.

*Kapak görseli: Röyksopp

No comments

Leave a reply