Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 96

1 Posted by - 05 October 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Yeni çıkan şarkı ve videolardan oluşan mini liste…

The Dandy Warhols – “Catcher in the Rye”

Portland kökenli grubun dört yılın ardından Nisan ayında piyasaya sürdüğü Distortland‘da yer alan şarkı için hazırlanan video dün yayına verildi. Yönetmenliğini Mike Bruce’un üstlendiği klipte oyuncu olarak Duke Nicholson ve Caitlin Carmichael yer alıyor.

Shura – “311215”

Geçtiğimiz Temuz ayında ilk albümü “Nothing’s Real” ile başarılı bir çıkış yakalayan İngiliz müzisyen, çalışmada yer alan “311215” için çektiği klibi dün izlemeye açtı. Sanatçının geçmişte yaşadığı olaylardan esinlenerek yaptığı şarkının videosunda da yine kendisine ve ailesine ait fotoğraflara yer verilmiş.

Hope Sandoval – “Let Me Get There”

Grubu The Warm Inventions ile stüdyoya giren ve yeni albümü Until The Hunter için 4 Kasım tarihini işaret eden Amerikalı sanatçı, Kurt Vile ile birlikte yaptığı Let Me Get There için hazırladığı videoyu yayına verdi.

Balance & Composure – “Afterparty”

Amerikalı indie-rock ekibi bu Cuma (7 Ekim) çıkartacağı üçüncü albümü Light We Made için tüm hazırlıklarını tamamladı ve Afterparty için çektiği Jason Michael Roberts imzalı kliple önceki gün dinleyicilerini buluşturdu.

Drugdealer – “Easy to Forget” (ft. Ariel Pink)

Geçen ay yeni albümü The End of Comedy‘yi piyasaya süren Michael Collins, yani müzikseverlerin onu tanıdığı adıyla Run DMT veya Salvia Plath, bu defa da farklı bir isim altında (Drugdealer) ortaya çıktı. Albüm 9 Eylül’den bu yana piyasada ve Ariel Pink destekli Easy to Forget için çekilen klip ise geçen Cuma günü itibariyle Youtube üzerinden izlenebiliyor.

*Kapak görseli: The Dandy Warhols

No comments

Leave a reply