Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 97

3 Posted by - 16 October 2016 - LİSTE, ÖNERİ

24K Magic – Bruno Mars: Mars, geçen sene Mark Ronson’ın büyük liste başarısı yakalayan “Uptown Funk”ıyla yeniden doğdu. Yeni single’ı yine funk sularında yine eski usül. Hele hele synthe’ler 80’ler başı kokuyor fena halde. Şikayetimiz yok.

One More Night – Michael Kiwanuka: Britanya kökenli besteci ve şarkıcı Kiwanuka’nın “Love & Hate” adlı son albümü Temmuz’da raflara düşmüştü. Bu albümdeki pek çok güzel şarkıdan şu ara radyoların gözdesi konumunda olan “One More Night”. Klasik soul, R&B unsurlarıyla gayet iyi işlenmiş bir Kiwanuka bestesi.

Jesus’ Son – Placebo: Placebo bir EP albüm yayınladı. Adı “Life’s What You Make It”. Bu albümden ilk yayınlanan, çok çarpıcı sözleriyle “Jesus’ Son”. Klasik Placebo dinamizmi ve estetik anlayışı, synthe’lerle coşan bir gitar, bas, davul coşkusu. Placebo “20 Years” turnesine devam ediyor. Turne buralara gelmiyor. Ben olsam Zagreb’dekine giderim 10 Kasım’da (8 Kasım Prag da iyiymiş).

16 Beat (Cassius Remix) – Metronomy: Son dönem Britanya çıkışlı en başarılı alt – elektonik müzik malzemesi Metronomy’den geliyor. Joseph Mount, en baştaki gibi yola tek başına devam kararı aldı ve bireyselleştikçe coştu. Son albüm “Summer 08”i dinlemediyseniz hemen dinleyin. Albümdeki en şahane işlerde “16 Beat”in Cassius remiksi de tatlı niyetine gelsin.

Hold Back Your Love – White Lies: Yeni albüm “Friends” adını taşıyor ve geçen hafta yayınlandı. Bu albümden çıkan dördüncü single mid tempo bir dans rock şarkısına çekildi. White Lies’ın müziği güvenli sularda yüzen sürprizlerden uzak alt-pop vaat ediyor. Vaadini tutuyor.

*Kapak görseli: Michael Kiwanuka

No comments

Leave a reply