Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 98

0 Posted by - 20 October 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Güncel şarkı ve videolarla birlikte müzik dünyasından en yeni haberler…

David Bowie – “Killing a Little Time”

Ocak ayında hayata veda eden İngiliz sanatçının son albümü “Blackstar”dan esinlenen ve New York’ta kısa bir süre sergilenen Lazarus Müzikali’nin şarkıları bir paket halinde “Lazarus” adıyla geçen hafta yayına verildi. Albüm, Bowie’nin ölmeden hemen önce kaydettiği üç yeni parçayı da içeriyor ve dün dinlemeye açılan Killing a Little Time da onlardan bir tanesi.

Peter Doherty – “I Don’t Love Anyone (but You’re Not Just Anyone)”

Libertines için görevini yapan Doherty şimdi de solo albümü için gün sayıyor ve 2 Aralık’ta gelecek olan Hamburg Demonstrations‘ta yer alan şarkı da, çalışmanın sound’u hakkında bir fikir edinmek için oldukça iyi bir örnek. Luca Monterosso Wittman’ın yönettiği klipteki çizimler Celine Jennings’e ait.

Suzanne Vega- “We Of Me”

Beş yıl önce Amerikalı yazar Carson McCullers’ın hayatından esinlenerek yazılan “Carson McCullers Talks About Love” adlı oyunla Broadway’de sahneye çıkan Vega, şimdi de aynı oyundan yola çıkarak hazırladığı şarkıları bir albüm haline getirdi. Çalışma 14 Ekim’de piyasaya çıktı ve Temmuz ayında ilk defa duyurulan We Of Me ise Vega’nın rol aldığı bir kliple birlikte geçen haftadan bu yana izlenebiliyor.

Maroon 5 – “Don’t Wanna Know”

İkinci yılını dolduran “V”den sonra üçüncü defa yeni bir parçayla dönen grup, yakında piyasaya çıkacak olan video oyunu Just Dance 2017 için yaptığı parçada Kendrick Lamar’dan da destek aldı. Ekim’in ilk haftasında duyurulan şarkının videosu ise hafta başında geldi ve mobil telefonlarda yaşanan Pokemon çılgınlığından esinlenen oldukça eğlenceli klip, Maroon 5’ın izlenme rekorları kıran videosu Sugar‘ın da arkasındaki isim olan David Dobkin imzasını taşıyor.

EL VY – “Are These My Jets?”

Death Cab for Cutie’nin ön ayak olduğu Donald Trump aleyhtarı 30 days 30 songs kampanyasına destek veren Matt Berninger ve Brent Knopf, yeni şarkılarını John Solomine imzalı bir video ile birlikte yayına verdiler.

*Kapak görseli: Suzanne Vega

No comments

Leave a reply