Bu aralar dinlemeniz gereken 5 şarkı – 99

0 Posted by - 28 October 2016 - LİSTE, ÖNERİ

Blood Orange – “I Know”

Üç numaralı albümü Freetown Sound‘u Haziran ayının sonunda yayına veren Dev Hynes, çalışmada yer alan I Know için dans temalı oldukça sade bir klip çekti. Hynes’in kendisinin yönettiği ve oynadığı videoda Britanyalı müzik adamına Maria Kochetkova eşlik ediyor.

The Avalanches – “Because I’m Me”

İkinci albümü için 16 yıl bekleyen Avustralyalı grup bu yaz yayımlanan Wildflower‘da yer alan Because I’m Me için çektiği 80’ler kokan eğlenceli klibi dün yayına verdi. 2000 tarihli ilk albüm Since I Left You için Ocak ayında yeni bir basım planlayan ekibe klip çalışmasında Sonny Cheeba eşlik etmiş.

Green Day – “Say Goodbye”

Ekim başında gelen Revolution Radio‘nun belki de en çok akılda kalan çalışmalarından birisi olan Say Goodbye, grubun parmak izi gibi olan klasik sound’u yansıtması ve taşıdığı 90’lar kokusu ile uzun süre akıllarda yer edecek bir parça. Avustralyalı film ekibi OH YEAH WOW tarafından hazırlanan video hafta sonundan bu yana izlenebiliyor.

Wilco – “Someone to Lose”

Star Wars ve Schmilco ile iki yıl arka arkaya albüm çalışması yapmayı başaran Chicago kökenli grup geçen ay piyasaya çıkan Schmilco‘dan bir şarkı için daha klip yayınladı. Stop-motion tekniği ile hazırlanan videoda Joseph Baughman imzası var.

Yeasayer – “Loan Shark Blues”

Nisan ayında yayına verilen dördüncü albüm Amen & Goodbye‘daki Cold Night için hazırlanan üç parçalık EP bugün itibariyle satışa sunuldu. Loan Shark Blues ise EP’de yer alan şarkılardan sadece bir tanesi.

No comments

Leave a reply