GECEYİ SONLANDIRIRKEN GİDİLECEK 15 LEZZET DURAĞI

4 Posted by - 05 February 2015 - LİSTE, ÖNERİ

Partilediniz ya da bir konserden çıktınız, gecenin bir yarısı yemek yemek için nereye gideceksiniz? İşte İstanbul’un çeşitli bölgelerinden geceyi sonlandırmadan uğrayacağınız 15 lezzet durağı:

AVRUPA YAKASI

Dürümzade
Kebapla aranız iyiyse ve Nevizade bölgesinin en sıkı dürümcüsü Dürümzade’yi hala keşfetmediyseniz yanlış yoldasınız demektir. Fiyatlar uygun, lezzet tarifsiz. Amerikalı şef ve yazar Anthony Bourdain’dan tam not almışlığı var.

dürümzade

Karadeniz Pide Salonu
Geceyi kapatmak için doğru adreslerden biri de Karadeniz Pide. Adından da anlaşılacağı üzere Karadeniz pidesinin hası burada, tavuklu pilavı da gececilerin vazgeçilmezi.

Kartal Kokoreç
Beşiktaş Çarşı’da 24 saat hizmet veren tek mekan olan Kartal Kokoreç uzatmaları oynamak isteyenler için biçilmiş kaftan. Kokoreç, köfte, sucuk ekmek, midye dolma ve bira. Daha ne olsun? İzmir usulü kokorecini mutlaka deneyin.

Emine Ana Sofrası
Beyoğlu’nda gececilerin uğrak mekanlarından biri Emine Ana. Tantunisiyle meşhur. Birçok Mersinli’den tam not almış İstanbul’daki nadir tantunicilerinden biri.

emine ana

Tarihi Kosova Çorbacısı
Eğer sakatat seviyorsanız direksiyonu Balık Pazarı’na kırın, İngiliz Konsolosluğu’nun yanından Tarlabaşı’na inmeden hemen solda Tarihi Kosava Çorbacısı’nın kapısını aralayın. Pişman olmayacaksınız.

Şayan İşkembe
Sosyetik isimleri görmek ve bir yandan sade suyundan işkembenizi yudumlamak istiyorsanız Şayan’a buyrun. Gayrettepe’de Yıldız Posta Caddesi’nde ikamet ediyor meşhur Şayan.

sayan iskembe

Dürümcü Baba
İşibilen gececilerin uğrak yerlerinden biri de Yeşilköy’deki Dürümcü Baba. Fiyatlar çok ucuz değil ama karşılığını alacaksınız.

Bahçe Büfe
“Beyoğlu’nun iğrenç kalabalığında sürekli taciz edilerek yemek yemekten sıkılanlar için ideal. 24 saat açık olan bu büfenin sucuklu&kaşarlı tostu cidden harika bir lezzete sahip. Dolu dolu geçen bir gece eğlencesinden sonra, eve dönüş yolunda sessiz sakin oturup, tostun yanında bir de çay içmek için ideal.”

Nizam Pide
Taksim’de iki ayrı şubesiyle hizmet veren Nizam Pide, Karadeniz usulü pide ve sulu yemek arayanlar için ideal bir adres. Mekanın spesiyali ise, meşhur sütlacı.

nizam sutlac

ANADOLU YAKASI


Kimyon Dürüm
Kadıköy’de Barlar Sokağı’nda (Kadife Sokak) sabaha kadar hizmet veren tek müessese. Adı dürümcü ama çorbası meşhur. Hatay usulü kelle paçasını bir kez içen dilinden düşürmüyor.

kimyon kelle paca

Bodrum Mantı
Bodrum Mantı, Caddebostan’da iki, Arnavutköy’de ve Ulus’ta birer şubesiyle iki yakada da hizmet veriyor. Arnavutköy ve Fenerbahçe şubeleri 24 saat açık. Kızarmış manıtısı feriyeyi mutlaka deneyin.

bodrum mantii

Lale İşkembecisi
Lale de iki yakada da hizmet veren mekanlardan. İlk olarak Taksim’de açılan Lale İşkembecisi bir süredir Caddebostan ve Ataşehir’de de hizmet veriyor. İşkembe, tuzlama, paça içmek tabii ki mümkün, tavsiyemiz ise porsiyon kokoreç denemeniz.

Paçacı Hikmet Usta Sofrası
Bostancı’nın meşhur Paçacı Hikmet’i kelle paçasıyala ünlü. Onun yanında Diyarbakır sofrasının leziz tatları, kaburga dolması, içli köfte, patlıcanlı ekşili dolma ve bumbar dolması menüde mevcut.

pacaciii

Dürümcü Emmi
Kadıköy’de Söğütlüçeşme civarında hizmet veren Dürümcü Emmi, gece saatlerinde bir hayli kalabalık oluyor. Gaziantep yöresi mutfağından tatlar sunan Dürümcü Emmi’nin beyran çorbasını mutlaka denemelisiniz.

durumcu emmi

Bizim Dürüm
Bostancı’da iki, Acıbadem’de bir şubesi bulunan Bizim Dürüm birçok otorite tarafından İstanbul’un en iyi dürümcüleri arasında sayılıyor. Bostancı’daki şubesi gecenin geç saatlerine kadar açık.

No comments

Leave a reply