HAFİF MÜZİK HAFTA SONU LİSTESİ ALPER BAHÇEKAPILI’DAN

0 Posted by - 26 September 2014 - LİSTE, SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

Son günlerde takıntılı şekilde dinlediğim beş şarkıyı sizler için seçtim. Lütfen siz de dinleyin. Güzeller.

Allah Las – Ferus Gallery

Havaların iyice soğumaya başladığı şu günlerde, Allah Las şarkıları yaz hiç bitmeyecekmiş gibi hissettiriyor. Yeni albümleri Worship The Sun’daki bu şarkıda da güneşe tapıyoruz.

High Hazels / Misbehave

İlk albümlerini büyük heyecanla beklediğim gruplardan biri High Hazels. Sheffield çıkışlı topluluğun bu son single’ı, mutlu ve enerjik bir hafta sonu geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Tennis / Never Work For Free

Sözlerindeki hamlığa ve melodisindeki klişelere rağmen, Tennis’in bu şarkısının garip bir çekiciliği var. Tek başına incelendiğinde bayağı gelecek o detayların birleşmesiyle, kusursuz bir dream pop şarkısı ortaya çıkmış.

Interpol / My Blue Supreme

2000’lerin başında ayaklarımızı yerden kesen Interpol uzun zamandır dinlemediğim gruplardan biriydi. Ama yeni albümleri El Pintor’la kalbimi yeniden kazandılar. Özellikle My Blue Supreme’le.

Honeyblood / (I’d Rather Be) Anywhere But Here

Honeyblood son zamanlarda en çok dinlediğim grupların başında geliyor. The Jesus and Mary Chain’e müzikal açıdan yakın duruşları, onlara karşı içimde büyüttüğüm platonik aşkın başlıca sebebi. Özellikle bu şarkıda ilişkimiz saplantı seviyesine ulaşıyor.

No comments

Leave a reply