HAFİF MÜZİK HAFTA SONU LİSTESİ CANAVAR BANAVAR’DAN

-1 Posted by - 17 October 2014 - LİSTE

Hafif Müzik hafta sonu listesini bu kez Canavar Banavar hazırladı. Buyrun:

şekle düşeyim avrupalı, ingiliz grupları, ay bunu çok az kişi bilirleri dizeyim,
bir de yanına sonic youth koyayım çok istedim ama işte taşralıyım aq.
seyrederken bağıra bağıra eşlik ettiğim sözlerine hayran olduğum şarkıları yolluyorum size.
ve bazılarınızı öpüorum.

İlter Kurcala & Serkan Cevik – “Kadehi Şişeyi Kırarım Bugün”

bu iki eşsiz ağbi’yi ne zaman bu koltukta ziyaret etsem efkar mı dolayım isyan mı edeyim içimemi atayım bilemem. partide de çalarım. manitadan ayrılınca da.
muhteşem bir cover

Yıldız Tilbe – “Dayan Yüreğim”

bu şarkının özellikle bu canlı versiyonu benim içimden geçer. başındaki muhabbeti nelere yorarsınız naparsınız ilgilenmiyom. ben bu şarkıyı 1.24’ten itibaren dinlemeyi alışkanlık edindim. özellikle “başına buyruk, duyguları savruk beni bana kırdıran” sözlerini dövme yaptırmayı bile düşünmüşümdür.
bu kadar umutlu bi şarkıyı böylesine yaralarla bezemek bu ülkede ne derse ne yapsa yapsın anca bu manyak kadına yakışır. ”gün gelir acılar ezberlenir.”

Seha Can – “Sen ve Peşinden Ben”

türkçe rock şarkı yapmak doksanlarda zordu anasını satıyım.
herifler avrupada dert anlatıyor biz kafiye kovalıyoruz lan diye uyandığımdan sonra biraz rahatladığımı söyleyebilirim. Seha Can bu şarkısıyla sanki o eski yıllardaki ingilizceden çeviri türkçe şarkı yazan bütün çaresizlere benim zihnimde zarif tokatlar atıyor
seve seve kıskanıyorum seha canı.. “çinler kutuplar rekorlar yemişler.” şairle müzikçinin cicim ayları, hemen ölme de 70 yaşına kadar şarkılar yap seha.

Can Güngör – “Silik Düşler”

geçtiğimiz yılbaşı tatilini mutsuzluktan ananemin evinde, ona sürpriz yaparak geçirmeye karar vermiştim. normalde bu kadar uzun tatillerim olmaz, bi gece ananem polisten kaçtığım için kendisinde bu kadar uzun süre kaldığımı bile düşünmüştü. bütün günlerimi ananemle güle oynaya geçirirken
gecelerimi bu şarkıyla doğduğum şehirde geriye geriye dönüşlerle, gece sokaklarda yürüyüşlerle geçirdim. uçuşup dururken yerle birleştim.

Dramalı Hasan – “Cicim”

dramalı hasan’ın bu performansını şu an 10 dakikam olduğu için uzun uzun anlatamadığıma çok çok üzgünüm. hatta keşke seha canı o kadar uzun anlatmayaydım 🙂
ama Felekten Saadet Çalınmaz Cicim eseri her lafıyla bana ters köşeden tokatlar atıyor. bkz. “sel suyuna olta atılmaz cicim” “aşkın zevki değil hicranı çoktur” sayarım da sayarım. üstüme örterim bu şarkıyı.
video’nun başındaki röportajındaki huysuzluğunu kibarlığını defalarca sırıta sırıta gözlemlerim.
eser’in kendisi müzikal olarak hadi şeklimi yapayım bir paranoid android tadındadır. bize 90larda pop müziği tvlerde radyolarda dayatanlar utansın ben bu adamı youtube’dan keşfettim aq.

No comments

Leave a reply