Haftanın single’ları

0 Posted by - 04 February 2019 - LİSTE, ÖNERİ

“Ibrik” – Bonobo

“Migration” albümü ve VW Arena’daki canlı performansı henüz unutmadık. Üzerinden iki yıl geçmiş bile. Bonobo’nun ilk yeni malzemesi Fabric Presents serisi çerçevesinde geldi. Bu seride yayınlanmayı bekleyen 21 şarkı daha var.

“All I Want” – Broken Social Scene

Kanada çıkışlı müzik platformu Broken Social Scene’in yeni albümü 5 Şubat tarihinde piyasada olacak. Geçen hafta piyasaya verilen single ekibin zengin müzikal arka planını ve moda tabirle “insan kaynağı”nı güzel yansıtıyor. Vokaller, armonik çeşitlemeler, synthe ve gitarların uyumu yerinde. Albümü aperitif ya da uvertür olarak kabul ettik, keyifle dinledik.

“DAWAN” – Apparat

Alman techno entelektüeli Sascha Ring (Apparat), yeni bir single verdi yayına. Ring’in Moderat’tan bu yana ilk yeni malzemesi bu. Drum’n bass altyapılarıyla “DAWAN”, ‘90’lar nostaljisine neden oldu. Sayesinde eski drum’n bass CD’lerini bulup çıkardık kısık ateşte dinlemeye geçtik.

“Harmony Hall” – Vampire Weekend

Vampire Weekend’in yeni albümüyle ilgili bilgileri daha önce duyurmuştum. Baharda çıkması planlanan albümün ilk single’ı “Harmony Hill” grubun aşina olduğumuz melodi ve ritimlerine dönüş şarkısı olmuş açıkçası. B yüzünde yer alan balad formatındaki “2021” için de aynısı geçerli. Balad dediysem, Vampire Weekend usulü balad.

“Exits” – Foals

“Everything Not Saved Will Be Lost” adındaki yeni “Foal” albümü yakında piyasada olur. Aslında iki albüm demeliyim. Çünkü Vol 1 ve Vol II şeklinde bir yıla yayılarak gelecek bu albüm. Foals’un rock / dans coşkusu hafif dinmiş, synthe’leri bol yeni bir sound gelmiş. En azından “Exits”i dinledikten sonra ilk izlenim bu şekilde.

Mehmet Tez

No comments

Leave a reply