İstanbul’un her yerinden görünecek projelerim!

0 Posted by - 14 July 2012 - LİSTE

Şu yeşilin ortasına diyorum tam...

Çamlıca tepesine dev disko topu: Üzerine de yanar döner ışık yansıtırsak geceleri daha bir coşkulu olur. İki köprü arası yanar döner tadından yenmez. Bunun için mahalleden bir arkadaş bişeyler çiziktirmişti ona verdim projeyi, iyi çocuktur. (Hemen itiraz etmeyin yahu belediyeler, topun içi alışveriş merkezi olacak, herkese ekmek var.)

Gitar ayaklı üçüncü köprü: Bizim yeğen var 10 yaşında, ona çizdirdim. Rengine de o karar verecek. Evrensel bir çalgı olarak gitarı tercih ettik. Anadolu rock da çalarsın türkü de, pop da. Medeniyetler şeysi, iki kıta falan anladınız siz onu… (Gitarların içi alışveriş merkezi ve fullü rezidans…)

Eyüp’e dev nargile: Bizi yansıtan bir proje olarak, tam Piyerloti’nin ensesinde yer alacak. Yansıtmasa her yerde yüzlerce nargileci açılıp her biri ağzına kadar dolmazdı. Boğazdan gelen dev borular aracılığıyla taşınan sularla fokurdayacak, kendi kendine yetebilen Ortadoğu’nun en büyük nargilesi. (Nargilenin altları hep alışveriş merkezi, kapalı otopark…)

Taksim meydanına dev dantel örtü: Taksim’de istenmeyen bazı görüntüler, ne bileyim içki içenleri falan saklamanın en geleneksel yolu aynı zamanda. Bu dev örtüyü önce AKM’nin üzerine örtmeyi düşünüyoruz. Altına bir yere de panayır tadında açık alışveriş merkezi ve rekreasyon alanları. Zamanla Tünel’e doğru inşallah. Projeyi komple arkadaşın kayını üstlendi sağolsun. Bizimkisi hizmet yarışı…

No comments

Leave a reply