LİSTE // WAYNE COYNE SEÇTİ: ‘AUTOBAHN ROAD JOURNEY MUSIC’

0 Posted by - 18 August 2014 - LİSTE

Kesha, Miley Cyrus derken biraz canımızı sıksa da Wayne Coyne / Flaming Lips her daim candır. The Flaming Lips üyelerinden Steven Drozd ile hazırladığı krautrock seçkisini Spotify’dan paylaşan Wayne Coyne, bu aralar her güne yeni projeyle uyanmayı ihmal etmiyor.

Bu liste Wayne Coyne’un dostlarıyla Beatles yorumlarken yeni projelerden de geri kalmadığının habercisi. Steven Drozd ile hayata geçirdikleri Electric Würms, ilk albümü “Musik, Die Schwer Zu Twerk”ü yarın yayınlanacak. Wayne Coyne’un bas çaldığı, Steven Drozd’un ise vokal, gitar ve tuşlularda olduğu gruba geri dörtlüde psych rock ekibi Linear Downfall destek olmuş. Albümden yayınlanan ilk single “Heart of The Sunrise” hemen aşağıda.

Gruba ait bir diğer kayıt, Beatles’ın “Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” albümünün yeniden yorumlanacağı Flaming Lips projesinden. Bu albüm de ekim ayında yayınlanacak ve My Morning Jacket, Maynard James Keenan, J Mascis ve Miley Cyrus albüme katkıda bulunacak isimler arasında. Electric Würms’ün albümde yorumladığı şarkı ise “Fixing A Hole”:

1 Comment

  • WAYNE COYNE İLE PROGRESSİVE ROCK’A GİRİŞ 101 | hafifmuzik 29 September 2014 - 14:40 Reply

    […] geçtiğimzi günlerde spotify üzerinden sevdikleri Krautrock eserlerini derledikleri bir liste yayınlamıştı. Electric Würms’ün debut albümünden tadımlık, […]

  • Leave a reply