Vampire Weekend, The Black Keys, Four Tet, Richard Hawley; şu ara dinlemeniz gereken 6 şarkı

0 Posted by - 12 March 2019 - LİSTE

“Sunflower” – Vampire Weekend: Vampire Weekend yeni albümü öncesinde bize tadımlık müzikler sunmaya devam ediyor. Sunflower/Big Blue adlı single albümün A yüzü parçası hayli “vintage” görünümlü. 70’lerin saykodelik etkilerini yansıtırken bir yandan dönemin caz / vokal ekiplerine göndermeler yapıyor.

“Lo-Fi” – The Black Keys: Amerikalı rock/blues ekibinin beş yıl aranın ardından internete koyduğu yeni şarkı yine southern rock gitar tonlarında, akılda kalıcı riff’lere odaklı, basit ama hala geçerli bir formüle sahip.

“Rocks (feat. Rebecca & Fiona)” – Kornel Kovacs: Grammy ödüllü elektronik müzik prodüktörü ve DJ şu ara kısa bir İngiltere turnesi yapacak. Yeni single biraz da bu dönem öncesi tanıtım olarak internete konuldu. Dikkatle takip ettiğimiz bağımsız label Studio Barnhus’un kurucusu da olan Kovacs yeni albümünde memleketi İsveç’i ve özellikle de yaşadığı şehir Stockholm’ü merkeze alıyor. “Güzel, sıkıcı ve asla vazgeçemediğim şehre odaklandım” diye anlatmış meramını.

“Off My Mind” – Richard Hawley: Hawley yeni albümünü 7 Haziran’da yayınlayacak. Paylaştığı single insanın suratına çarpan bir “kaya” gibi. En iyisinden Sheffield usulü rock. Hawley özellikle kısa ve vurucu şarkılar yapmaya odaklandığını NME’e anlatmış. Bize her türlü uyar Richard abi…

Only Human” – KH, Four Tet: Four Tet’in dans ortamlarına hizmet vermek için KH nick’iyle (adı ve soyadının baş harfleri ‘Kieran Hebden’) hayata geçirdiği işlere bir yenisi eklendi. After hours dans müziklerini sevenlere gelsin. Bkz. yüksek kaliteli club müziği.

“Energy Phantasy Baltra Vocal Remix” – Totally Enormous Extinct Dinosuars: Energy Phantasy remixes single’ının A yüzü remiksi. Britanyalı prodüktör, DJ ve şarkıcı 2012’deki debut albümü “Trouble”dan bu yana bir iki remiks ve bir yeni şarkı dışında sessiz. Geçen hafta şahane remikslerle gelmesi “canlı performans mı var yoksa” diye aratıp tarattırdı. Ama görünürde bir şey yok. Bir de bilgi, sanatçının soundcloud sayfasını takip ederseniz güzel setler sizi bekliyor.

No comments

Leave a reply