YILBAŞINDA HEDİYE ETMEK İÇİN 10 NADİR PLAK

0 Posted by - 29 December 2014 - LİSTE, SEVDİĞİMİZ ŞEYLER

Vintage Records arşivinden, yılbaşında hediye olarak alabileceğiniz 10 nadir plak.

Can – “Tago Mago”
Alman krautrock ekibi Can’in 1971 çıkışlı bu albümü ekibin Japon vokal Damo Suzuki ile kaydettiği ilk albüm. Ekip, peşi sıra aralarında meşhur “Ege Bamyası”nın da bulunduğu dört harika albüm yayınladı. İlk baskıyı bulmak çok zor. Listemizde yer alan nadir bulunan bir tıpkı basım.

can tago mago

The Beatles – “White Album”
The Beatles’ın mantra meditasyonu mevzularına düştüğü esnada Hindistan’da yazılan 40 şarkı arasında seçtiği parçalardan oluşan “White Album”ü anlatmaya gerek yok. Bir başyapıt. Üstelik önerimiz numaralı, ilk 1 milyon kopyadan biri.

white album

Pink Floyd – “The Piper at the Gates of Dawn”
Syd Barrett’ın psyche bestelerinden kurulu, Pink Floyd’un ilk albümü. 1967 tarihli İngiltere baskısı.

pink floyd

Jane’s Addiction – “Ritual de lo Habitual”
Perry Farrell, Dave Navarro, Eric Avery ve Stephen Perkins’ten kurulu 90’ların efsanevi ekiplerinden Jane’s Addiction’ın funk, metal ve psychedelic rock türleri arasında dolanan 2. stüdyo albümü. Plak baskının pek popüler olmadığı cd yıllarından az basılan bir plak.

janes addiction

The Beatles – “SGT. Pepper’s Lonely Hearts Club Band”
Psychedelic rock adına verilmiş en popüler işlerden biri. Abbey Road stüdyolarında birçok farklı kayıt tekniği ilk kez bu albümde kullanıldı. Dönem baskısı.

beatles

Sigue Sigue Sputnik – “Flaunt It”
Londralı Sigue Sigue Sputnik’in ilk stüdyo albümü “Flaunt It”, glam, post-punk ve new wave türleri arasında dolanıyor. Bu kaydı piyasada bulmak pek kolay değil.

sigue sigue sputnik

Erkin Koray – “Elektronik Türküler”
Erkin Koray’ın 1974 tarihli bu albümü Güney Kore, İtalya, İspanya ve Almanya’da yayınlandı. Pyschedelic ve progressive rock ögelerini Anadolu sedalarıyla bir araya getiren bir başyapıt. İlk baskılardan biri.

erkin koray

Happy Mondays – “Bummed”
Shaun Rhyder ve tayfanın 1988 tarihli ikinci stüdyo albümü. Madchester stilinin ilk örneklerinden biri.

bummed

Bülent Ortaçgil – “Benimle Oynar Mısın”
Ortaçgil’in 1974 tarihli ilk albümü. “Olmalı Mı Olmamalı Mı”, “Şık Latife”, “Sen Varsın”, “Yağmur” gibi zamansız Bülent Ortaçgil şarkılar içeren kaydın ilk baskılarından biri.

ortaçgil

The Who – “My Generation”
The Who’nun debut albümü “My Generation”ın bir tıpkı basımı. İlk baskıyı bulmak çok zor, tıpkı basım bulmak dahi zor iş.

my generation

1 Comment

  • Selman 30 December 2014 - 06:27 Reply

    Selam, elimde Benimle oynar mısın mevcut kondüsyonu 10/8 taşıma esnasında plakta hafif bir yamulma var, Zihni’de düzelttireceğim yakın zamanda. Dilerseniz iletişime geçebiliriz 0545 487 14 08 istediğim fiyat 400 tl.

  • Leave a reply