Bu hafta ne yapsak? // 9 öneri

0 Posted by - 19 October 2015 - ÖNERİ

Oh Land @ 20 Ekim Salı // Babylon Bomonti
Babylon Bomonti’de hızlı bir hafta Oh Land konseriyle başlıyor. One Love Festival 13 sahnesinde izlediğimiz Oh Land, enerjik şovunu bu kez Bomonti’de sahneleyecek.

MARİKA @ Salon // 21 Ekim Çarşamba
Korhan Futacı, Berke Can Özcan ve Barlas Tan Özemek’ten kurulu free-jazz grubu MARİKA, geçtiğimiz yıl Berlin’de eski bir bira fabrikasında kayıt yaptı. Bohemiandrips tarafından yayınlanan bu albümün ardından Berlin’de iki konser veren grup, şimdi Salon’da İstanbul dinleyicisi ile buluşacak.

Tarwater @ COOP // 22 Ekim Perşembe
İstiklal Caddesi’nde Suriye pasajında ikamet eden COOP hızlı bir sezon geçirmeye hazırlanıyor. Kurtalan Ekspres ve Seyyal Taner’i aynı sahnede buluşturacaklar mesela. Bu ayın programında ilgimizi fazlasıyla çeken bir diğer etkinlik ise, Alman elektronika ikilisi Tarwater oldu. Ekip son albümü Adrift’i geçtiğimiz yıl yayınladı, İstanbul’da izleyecek olmak büyük nimet.

MAVİSAKAL @ Kadıköy Sahne // 23 Ekim Cuma
Yeni albüm öncesi işaret fişeğini “Naklen” isimli EP ile havalandıran MAVİSAKAL, sahnelere de geri döndü. Dorock XL’in ardından grubun ikinci Kadıköy çıkarması Kadıköy Sahne’de.

Sinkane @ Babylon Bomonti // 23 Ekim Cuma
Sinkane Akbank Caz Festivali kapsamında Babylon Bomonti sahnesine konuk oluyor. Sinkane Londra doğumlu bir Sudanlı ve şimdi Amerika’da yaşıyor. Müziği kendi gibi çok kültürlü, Sudan pop’u, Amerikan funk’ıyla harmanlıyor.

KES & KÖK @ Salon // 23 Ekim Cuma
İstanbul sahnesinin en sıkı iki triosunun aynı sahnede olacağı roket gibi bir gece kapıda.

Onnik & Ara Dinkjian @ Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi // 24 Ekim Cumartesi
1915’te Parise kaçmış Diyarbakırlı Ermeni bir ailenin çocuğu olan Onnik Dinkjian, 1940’tan bu yana Amerika’da yaşıyor ve Ermeni ve Anadolu müziğinin en değerli temsilcilerinden biri. Oğlu Ara Dinkjian’ı ise bilmeyenimiz yok, giriş notasından tanıdığımız, Sezen Aksu ve Ahmet Kaya gibi isimlerin yorumladığı harika bestelerin sahibi. Baba-oğul Dinkjian Şişli Belediyesi’nce düzenlenen bir konser vermeye hazırlanıyorlar.

Gaslamp Killer @ Babylon Bomonti // 24 Ekim Cumartesi
Cumartesi gecesi 25. Akbank Caz Festivali’nde dans pistinin altını üstüne getirme gecesi. Saat 23:00’te Grup Ses Beats, gece yarısı Gaslamp Killer ve 01:00’de Da Poet sahne alacak.

John Socfield & Joe Lovano @ CRR // 25 Ekim Pazar
İki usta cazcı, gitarist John Scofield ve saksafon sanatçısı Joe Lovano 25. Akbank Caz Festivali kapsamında İstanbul seyircisinin karşısına birlikte çıkacak.

No comments

Leave a reply